Останні вістки з Великої Британії

Як нас інформують, що 11 червня 1977 р. відбулась нарада Ради Централі Патріярхальних Комітетів у Великій Британії під час, якої обговорено сучасний стан на терені Великої Британії, а зокрема навколо постави єп. Августина Горняка, проведено підсумки проведеної праці та намічено пляни на майбутнє. Стверджено, що всі заходи і старання, щоби наладнати конфлікт єп. А. Горняка на терені Великої Британії не принесли жадних успіхів. Єп. А. Горняк не виявляє жадних познак та доброї волі полагодити цей конфлікт. Ні більше ні менше єп. А. Горняк йде на відкрите розбиття нашої Церкви у Великій Британії. Як нам відомо, єп. А. Горняк одержав чимало різних листів з проханням, щоби він старався за всяку ціну наладнати цей конфлікт. Його неуступчива постава потверджує, що йому фактично не ідеться про добро нашої Церкви, але про свої особисті амбіції. Звичайно така незмінна неуступчивість єп. А. Гоняка ставить вірних до дії, до шукання розв’язки. В такій дійсності на цій нараді вирішено розбудовувати, тобто утворювати нові парафії незалежні від єп. Горняка, щоби вірним дати можливість спокійно молитись і сповняти свої релігійні повинності.

На нараді вирішено не трактувати більше єп. Горняка за свого єпископа і домагатись у Римі, щоби, за посередництвом Патріярха Йосифа його відкликали з Великої Британії.

Вже придбано першу церкву у Галіфаксі. Вірні звернулись до Патріярха Йосифа, щоби призначив їм священика. В дальшому пляні є намічені інші місцевості де мають утворитись нові, незалежні парафії. Це факти твердої мови. Їх повинні брати до уваги у першу чергу ті до кого це найбільше торкається. Жалко, що єп. Горняк у своїй поставі забув, що він є для вірних, а не навпаки і що він поводиться, як цісар і диктатор, але не як пастир у Божому Винограднику.

Під час нарад стверджено, що до тепер записалось біля п’ять тисяч осіб в члени Патріярхального Комітету. При цьому підкреслено, що не з усіх місцевостей переслано списки. Незалежно від цього подане число говорить само за себе.

Також порушено справу святкувань 60 річчя єрейських свячень Патріярха Йосифа, що є запляновані на кінець вересня і початок жовтня 1977 р. у Римі. Робиться підготовку, щоби у цих святкуваннях взяв участь відомий хор «Гомін», як також танцювальний ансамбль Орлик. На це потрібні фонди, якими Рада Централі Патріярхальних Комітетів не диспонує тому плянує для цієї цілі перевести збірку серед громади. Йде підготовка на повну пару, щоби з одної сторони багато осіб з терену Великої Британії взяло участь у ювілейних святкуваннях Патріярха Йосифа у Римі й щоби вони випали якнайбільш величаво. Треба сподіватись, що інші терени, а зокрема CШA й Канада в тому відношені не будуть останніми. Крім цього під час нарад порушено ще цілий ряд поточних питань, які торкались дальшої праці.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt