Отець-крилошанин Володимир Грабець відзначив своє 80-ліття

В неділю, 13 липня 1986 p., о. крилош. Володимирові Грабцеві сповнилось 80 років життя.

Цю округлу дату свого життя о. Грабець відзначив у ширшому колі, себто серед своєї родини, товаришів,та близьких-знайомих. У неділю перед полуднем ювілят разом з о. парохом Михайлом Ревтюком відправив торжественну Службу Божу при участі диякона Михайла Бліша і піддиякона Андрія Гановського. Отець Ревтюк виголосив проповідь, присвячену відданій душпастирській праці ювілята.

Спільний полуденок на пошану ювілята відбувся в готелі Гарлі, в якому взяли участь Владика Роберт Москаль, згадані отці, товариші й запрошені гості. Слово про життєвий шлях о. Володимира Грабця сказав інж. Іван Фур. Від Злучених Організацій міста Клівленду привітав ювілята голова мгр Василь Ліщинецький. Отець Грабець провів молитву та поблагословив їжу, а дальше полуденком керував інж. Роман Грабець. Наприкінці говорив Владика Роберт, який висловив кілька глибоко вдумливих і зворушливих думок.

Отець Володимир Грабець народився у священичій родині 13 липня 1906 р. на північній Лемківщині в селі Вороблик Королівський, повіт Кросно. Батьки ювілята мали п’ятеро дітей. Матуру склав у Перемишлі та в 1926 році вписався на студії права у Львові, що їх закінчив 1931 р. з дипльомом магістра. Адвокатську практику відбув в Обертині біля Городенки у канцелярії д-ра Іллі Киб’юка. Адвокатська професія йому не сподобалась, він відчув покликання до священичиго стану. Володимир Грабець у 1934 році вписався на студії Богословської Академії у Львові. Після трьох років отець-ректор Йосиф Сліпий вислав його до Риму на спеціялізацію і поглиблення богословських студій, що їх він закінчив у 1939 р. Духовні свячення прийняв з рук Владики Діонізія Наряді. Після свячень о. Володимир Грабець залишився у Римі поглиблювати свої студії.

Під час останньої війни 1942-43 був на Україні перекладачем для італійської армії. Повертаючись до Італії, у липні 1943 року відвідав Митрополита Андрея і свою родину.

Після повороту до Риму о. Грабець почав приготовлятись до докторської дисертації на тему унійних заходів у 1644-46 pp. По закінченні війни студіював канонічне право, але недуга перешкодила його плянам. В 1946 р. був призначений на душпастирську працю до США. Його перша парафія була у Клівленді. Згодом був на парафіях у різних місцях США. Через стан здоров’я у 1984 році відійшов на заслужений відпочинок.

За його віддану працю світлої пам’яти Патріярх Йосиф наділив його титулом крилошанина. Отець Володимир Грабець належить до жертвенних осіб. Він складає свої щедрі пожертви нарізні громадсько-релігійні потреби. Його віддану душпастирську працю і жертвенність дуже оцінила українська громада.

Дорогому Ювілятові, отцеві Володимирові Грабцеві складаємо найщиріші побажання, багато кріпкого здоров’я, бажаємо довгого життя та успіхів у дальшій праці.

Написано за інформаціями Степана Кікти

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt