Свіжий номер

6(500)2023

Час ставати сильнішими

Стати автором

Отця Петра Ґаладзу назначено професором візантійської літургіології в інституті ім.. Митр. А. Шептицького в Оттаві

Оттава. З днем 1 січня 1994 р. Б. Адміністративна Рада Університету св. Павла назначила о. Петра Ґаладзу першим повноштатним викладачем Візантійської Літургіології при Інституті Східньо-християнських Наук ім. Митр. А.Шептицького. Конкурс на цю позицію закінчено у вересні, коли сперед ряду кандидатів вибрано о. П. Ґаладзу.

Назначення першого повноштатного викладача з можливістю на постійну працю — це історичний момент для Інституту, який має намір у наступних роках створити три або чотири такі позиції. Крім позиції з літургіології, запляновані ще професури в таких ділянках: східньо-християнська духовість і богослов’я (Катедра ім. Петра й Доріс Куль, конкурс на яку добігає до кінця), історія Східньої (а особливо української) Церкви, як рівнож професура зі спеціялізацією католицько-православних відносин. Усі ці позиції оплачуватимуться через залізний фонд при Фундації ім. Митр. Андрея Шептицького. Ця фундація є федерально зареєстрованою харитативною організацією з дирекцією, вибраною з усіх єпархій Канади.

Отець Петро Ґаладза зв’язаний з Інститутом від 1989 р. як доривочний викладач як під час літніх курсів Інституту в Каліфорнії, так і під час звичайних семестрів при Університеті св. Павла в Оттаві в академічному році 1992-93. Він студіював при Університетах Мꥳлл у Монтреалі та при Торонтському Університеті. Має магістерки з Католицької Богословської Академії в Чікаго та Університету Нотр Дейм. Докінчує докторську дисертацію при Торонтському Університеті на тему літургічної реформи в Українській Церкві за Митр. Андрея Шептицького. Отець Галадза є автором ряду важливих наукових статтей з літургічних наук та популярним проповідником у Північній Америці та Україні. В 1991 році отець Петро приготовив тридцятигодинний курс п.з. «Вступ до літургічних наук», який видав на відеокасетках Інститут ім. Митр. Андрея та який вживається тепер у кількох місцях в Україні та в діяспорі.

У додатку до своїх викладацьких обов’язків о. Ґаладза відповідатиме за літургічне життя Каплиці свв. Богоотців Йоакима і Анни при Інституті.

Отець Петро Ґаладза був висвячений Патріярхом Йосифом Ісповідником в 1981 році. З дружиною Оленкою Ганушевською мають троє дітей: Даниїла, Марічку та Іванку. Останніми роками проживали та служили при парафії свв. Петра й Павла в Скарборо біля Торонто.

Поділитися: