Озон Парк святочно відмітив 88 уродини Патріярха Йосифа

В житті кожного народу визначну ролю відіграє його церква. В нашому українському народі Церква є тим чинником, що тримає нарід та додає йому сил до дальшої боротьби за свою незалежність. Боже Провидіння посилає нашій церкві ієрархів, що своєю працею і поставою в найважчих її хвилинах, коли здається немає вже жадного виходу, знаходять вихід. Таким ієрархом нашої Помісної УКЦеркви під сучасну пору є їх Блаженство Патріярх і Кардинал Йосиф Сліпий.

Наша громада Озон Парку, так попередніх років як і цього року святочно відмітила 88-му річницю уродин їх Блаженства Патріярха Йосифа І. Парох церкви в Озон Парку, о. крил. Л. Мудрий відправив благодарственну Службу Божу в намірені Патріярха Йосифа, яку закінчено многолітствієм для Ювілята. Пополудні цього дня, заходом місцевого Відділу Патріярхального Товариства відбулась святочна академія.

Програму відкрив голова місцевого Відділу Роман Крупка підкреслюючи заслуги Ювілята для УКЦеркви й народу. Вірні вміють оцінити ролю Ювілята в нашому житті і тому рік річно в день Його уродин віддають Йому пошану й заносять до Всевишнього молитви, щоби Господь зберіг нам його на довгі роки для добра нашої Церкви.

Новостворений молодечий хор при церкві Покрова Божої Матері під орудою Валі Наливайко та підкріплений старшими мужеськими голосами відспівав «Молитву за Патріярха» і Владико Отче — муз. Й. Кишакевича, за що присутні нагородили їх гучними оплесками.

Святочну доповідь виголосив наш сеніор проф. д-р Василь Лев.

В першій частині подав короткий життєвий шлях від наймолодших літ до Богословської Академії. На молодого Йосифа Сліпого звернув увагу князь нашої Церкви Слуга Божий Митрополит Андрей і вислав його на дальші студії богословії до Інсбруку і Риму, які закінчив з відзначенням. Повернувшись до Львова о. д-р Йосиф Сліпий стає професором Богословської Академії, а згодом її ректором. На цьому пості працює до Другої світової війни і трагедії нашої Церкви і народу. Боже Проведіння було по стороні нашого Владики, бо лише він один зі всіх владик за стараннями Папи Івана XXІІI-го вийшов на волю.

В другій частині доповідач накреслив всесторонню діяльність Патріярха Йосифа для добра нашої Церкви й народу. Помимо свойого надщербленого здоров’я, Патріярх Йосиф відвідує наші поселення в цілому світі і виступає всюди там, де треба боронити права нашої Церкви й народу. Доповідь була виголошена так приступно, яку присутні вислухали зі запертим віддихом та нагородили доповідача довготривалими оплесками.

Сольо «Діброво Зелена» нар. пісня А. Гнатишина виконала як звичайно блискучо Валя Наливайко. З деклямацією «Присвята Патріярхові» виступив поправною українською мовою учень 6-ої кл. місцевої Школи Українознавства Б. Мудрик. Баляду — Шопена — виконала на фортепіяні п-на Марта Мачай. На закінчення Валя і Катерина Наливайко відспівали дві пісні, а саме: «Черемош» — муз. Б. Юркова та «Зачарована Десна» — муз. І. Шамо. Цей дует мами і доні дістав найбільше оплесків. Акомпаніювала Христя Карпевич.

Це вдале під кожним оглядом свято, закінчено молитвою «Боже Великий», що відспівали учасники.