Пане професоре, кадіть, але міру майте!

До звідомлення, яке появилося у «Свободі» за 10 листопада 1977 р. про прощання єп. Василя Лостена у Філядельфії конечно зробити деякі завваження, а зокрема до виступу проф. д-ра Петра Стерча. Прочитавши його виступ зразу на думку впало — пане професоре, кадіть, але міру майте. Зрозуміло кадило є добре в церкві, але навіть як паламар забагато дасть кадила то людям робиться не добре. Звичайно, паламар не все має добре чуття то і не дивниця, але у проф. д-ра П. Стерча можна б вимагати більше відчуття і такту скільки можна кадити. Значить професори повинні б шанувати, якщо вже не самих себе то хоч титул «професора». П. Стерчо так покадив єп. В. Лостену, що його порівняв з Слугою Божим Митрополитом Андреєм. Мовляв єп. В. Лостен виказував таку глибину думок, якими колись був перейнятий Слуга Божий Андрей. Можна було й більше сказати, народ вислухає, а дехто ще й прийме оплесками, бо ж як без аплявсу? Коли ж ідеться про папір то він ні не почервоніє, ні не почорніє, все видержить щоб на ньому не писати. Все це правда і на це й друге можна розчисляти, але при цьому для розсудливої людини стало ясним, що проф. д-р П. Стерчо має трудність з клясифікацією ієрархічних вартостей. Якщо не знається клясифікації вартостей то не робиться порівнань і паралель. Варто було П. Стерчові запізнатись хоч троха з життєвим шляхом нашого Великого Митрополита А. Шептицького. Якщоб П. Стерчо був знав величність Митрополита Андрея то напевно був би не робив таких порівнань.

Правда, промова П. Стерчо мала високе звучання, бо для цього підтасовано всі відповідні тони, які виявились штучними і неправдивими. Таж ми добре пригадуємо, як тільки помер мит. Амрозій Сенишин, а єп. В. Лостен ще не мав часу добре розігнатись, а вже суспендував чотирьох наших священиків, до яких він і немав жодного правного відношення. Виглядає хотів собі тим купити митрополичу мітру, але не вийшло.

Пане проф. П. Стерчо, запам’ятайте собі, що не словні кадила, але діла говорять яким був єп. В. Лостен, а яким ще буде то побачимо. Тому старайтесь не підводити себе, самого, а ще гірше вводити в блуд українську громаду.

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt