Папська номінацій на булля

Іван Павло Єпископ – слуга слуг Божих

Улюбленому Синові Степанові Суликові, парохові в місті Перт Амбой, у Сполучених Штатах Північної Америки, вибраному Єпископові Митрополичої Філядельфійської Церкви Українців, привітання Апостольське Благословення.

Ми, з Божої волі поставлені наступником Блаженного Петра, є настоятелем також усієї Христової Церкви, тож як Він, так і ми, тією ж любов’ю і милістю, оскільки воно можливо, стараємося пособляти потребам віруючих: «Якщо любиш, сказав Христос отому блаженному Апостолові, то паси стадо». І це ми виконуємо побожністю, знанням, святим правилом, вибором священних пастирів.

А тому, що Філядельфійська Митрополича Епархія Українців, після того, як Преподобного Брата Мирослава Івана Любачівського переведено на становище Коад’ютора з правами наступства для Верховного Архиєпископа Львівського для Українців, зосталась незаміщена і треба було її замістити. Ми вважали, що буде добре, якщо пошлемо Тебе, щоб Ти нею керував й управляв, бо знаємо, що в Тебе є не тільки достатнє знання та стійка побожність, але й багатий досвід і знання мов.

Отже, на пропозицію Преподобного Брата нашого Святої Римської Церкви Кардинала від публічних справ Церкви, назначуємо Тебе і проголошуємо Єпископом митрополичої Столиці Філядельфійської Українців, з усіма правами й обов’язками, які в’яжуться з цим саном. А що відноситься до Твоїх свячень, визнання віри і складення присяги та вірність Нам і Нашим Наступникам, до відчитання цього Листа й тому подібного, то треба додержувати, і то з докладністю, приписів права Східніх Церков. А будь-які інші розпорядження є недійсні.

Перше ніж закінчити цього Нашого Листа, Ми по-батьківському звертаємось до духовенства й народу дорученого Тобі стада, щоб вони не тільки Тебе з пошаною прийняли, як наставника і батька їхніх душ, але також аби вони виконували Твої розпорядження, які Ти будеш давати для добра всіх. Воно ж бо подобається Богові, і їм усім вийде на добро.

А в тім, Возлюблений Сину, роздумуй над цими словами блаженного Августина: «Господи, натхни мене любов’ю, щоб я навчав лагідности; дай мені терпеливість, щоб я навчав карности; просвіти розуміння, щоб я навчав знання» (На Пс. 118, 17).

Дано в Римі, при Святому Петрі,
дня 22 місяця грудня, р.Б. 1980,
третього Нашого Понтифікату.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web