Патріярх Йосиф Сліпий знову виступив прилюдно в обороні УКЦ і її вірних

Рим, Італія. — Пресові агентства Ассосієйтед Пресс, ЮПІ і Ройтер інформують, що Блаженніший Патріярх Йосиф Сліпий, виступаючи в неділю, 27-го листопада на другому міжнародному переслуханні комітету ім. академіка Андрея Сахарова, яке розпочалося в столиці Італії в п’ятницю, 25-го листопада ц. p., заявив, що Українська Католицька Церква в Україні проходить мучеництво і переслідування, яке можна порівняти тільки з мучеництвом перших християн. «Усі наші єпископи, за виїмком мене, загинули у в’язницях на вигнанні», — заявив сивобородий (як пишеться в оригіналі) духовний зверхник чотирьох мільйонів українців-католиків на міжнародному переслухуванні. «Я все ще страждаю від ран терору, залишених на моєму тілі», — відмітив Блаженніший Патріярх Йосиф. Віруючі в Бога і атеїсти оплескували 85-річного Патріярха і кардинала, який був зодягнений в чорну накидку з порпуровим обрамуванням і білу камелавку, коли він з’явився ненадійно на переслуханні, яке займається порушеннями релігійних прав і свобід у Східній Европі.

Кардинал Сліпий, — інформує далі ЮПІ, — був звільнений совєтськими чинниками після 18-річного перебування у в’язницях і концтаборах та після терпінь від стосованих тортур супроти нього. 1.500 священиків загинуло в концтаборах, або були розстріляні, сотні тисяч вірних були вивезені до концентраційних таборів, а саму Церкву заставлено в 1946 році злитись з Руською Православною Церквою. Із 3.040 українських католицьких парохій і 4.195 церков та каплиць, які існували перед ліквідацією УКЦеркви Совєтським Союзом, ні одна не залишилася чинною.

На цьому ж переслуханні, як інформує агентство Ройтера, виступив також атеїст математик Леонід Плющ, який тепер живе постійно в Парижі, і який заявив, що дисиденти піддержують право на існування українців-католиків й інших віруючих. Він заявив, що «ми всі маємо одну мету — боротися за гідне життя».

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt