Патріярх Мирослав-Іван подав плян побудування патріаршого собору у столиці України – Києві

Редакція окружними дорогами одержала листа Патріярха Мирослава-Івана, у якому він звертається до владик, отців, членів монаших чинів і мирян у церковних справах, а в першу чергу інформує, що логічно й нормально, що юрисдикція УКЦеркви розтягається на цілу територію української держави і на територію, де живуть вірні нашої Церкви. Це право нашої Помісної УКЦеркви. При цьому подає, що є вже затверджений плян побудувати Патріярший Собор у Києві на Львівській площі. Віримо, що українська діяспора цей плян будови храму піддержить морально й матеріяльно.

Редакція

Христос Воскрес!

Львів, 27 квітня 1993 р.
93/784

Високопреосвященні й Преосвященні Владики!
Високопреподобні й Преподобні Отці!
Преподобні Ченці й Черниці!
Дорогі Браття і Сестри!

У Празник Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, 15 лютого 1993 року Божого, у моєму «Зверненні до греко-католиків в Україні й на поселеннях» я напоминав, щоб ми просили Господа перемінити серця нашого народу й викорінити усяку ненависть та незгоду, щоб ми в злагоді могли спільно працювати для єдности Церков на землях нашої розлогої Батьківщини. Далі я напоминав, що нам треба просити, щоб рішення нашого Львівського Синоду були апробовані Святою Столицею та щоб був затверджений Києво-Галицький Патріярхат нашої Церкви, тим більше, що Святіший Отець Іван-Павло ІІ, Папа Римський, в присутності 28 єпископів Української Греко-католицької Церкви сказав: «Я вже не бачу жодної перешкоди до проголошення Патріярхату!». В тому часі Україна стала вільною, Церкву вже більше не переслідувано, дозволено греко-католикам реєструвати свої храми в Галичині й на усіх теренах Української Держави.

Сьогодні, в умовах незалежної Української Держави, нам не треба нікому доказувати, що наша рідна земля є нашою територією. Не тільки Галичина й Підкарпаття, але й Східня Україна та взагалі всі терени колишнього СРСР, де мешкають українці греко-католики, є нашою територією. До того ж, від хрещення Руси-України наша Церква була завжди в повній єдності з Вселенською Церквою, в тому і з Римським Апостольським Престолом. Тому, згідно з Паріяршим устроєм Києво-Галицького Патріярхату нашої Церкви та рішенням Львівського Синоду відновити Чернігівсько-Вишгородську епархію з осідком у Києві, якій підлягають усі парафії та вірні на Східніх, Центральних та Південних землях України. Здвигнемо в столичному городі Києві Патріярший Собор Української Греко-католицької Церкви.

Як Глава Української Греко-католицької Церкви піднімаюся, при Божій помочі, очолити це святе і конечне діло нашого Божого Люду в ім’я дальшого існування і розвитку нашої Церкви по всій суверенній території незалежної Української Держави й на поселеннях.

Закликаю, щоб для завершення цього святого діла всі наші Владики й вірні співпрацювали зі собою, стараючись у першу міру про добро нашої Української Греко-католицької Церкви і нашого Українського Народу. Бо, разом з’єднані, зможемо, якщо такою є свята Божа воля, перемогти всі перешкоди; а роз’єднані, як каже Святе Письмо, «Кожне царство, розділене в собі, запустіє, і кожне місто чи дім, розділені в собі самому, не встояться» (Мт. 12, 25).

Лише святою Молитвою і праведними ділами збережемо і запевнимо розквіт нашої многостраждальної Української Церкви і нашого многостраждального українського народу, бо Господь Бог сказав: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам. Кожний бо, хто просить, одержує; хто шукає, знаходить; хто стукає, тому відчиняють» (Мт. 7, 7-8).

Сподіємось, що тепер, коли з усіх сторін іде завзятий наступ на нашу рідну Українську Греко-католицьку Церкву, будова Катедрального храму в Києві стала б об’єднуючим фактором та піднесла б на дусі всіх українців-католиків. Ця будова була б продовженням і завершенням листа-прохання до Святішого Отця, підписаного всіма Владиками Першого Синоду Єпископів Української Греко-католицької Церкви на рідних землях у Львові про проголошення Києво-Галицького Патріярхату. Проект будови катедрального храму в Києві є послідовним наслідком рішення, прийнятого на Синоді минулого року у Львові 16-31 травня.

Під кінець, оцим листом звертаємось до всіх Владик в Україні й на поселеннях та до всіх вірних Української Греко-католицької Церкви молитись і усильно просити всемогутнього Бога, Творця неба й землі поблагословити своєю всесильною правицею наш вірний український народ та нашу Церкву святу, щоб ми всі, з’єднані разом, одним серцем і одними устами хвалили Його повсякчасно!

Благословення Всемогутнього Бога Отця і Сина і Святого Духа
нехай зійде на Вас усіх і перебуває з Вами назавжди! Амінь.

+ Мирослав-Іван, Кардинал Любачівський,
Глава Української Греко-католицької Церкви

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web