Патріярхальне спільне свячене в Нью-Йорку

В суботу, 9 травня 1981 p., у вечірніх годинах, заходами управи Відділу Українського Патріярхального Т-ва в Нью-Йорку, в Українському Народньому Домі відбулось спільне свячене, в якому взяли участь представники організацій, запрошені гості та члени Т-ва. У свяченому взяли участь понад 150 осіб. Ця спільна зустріч з приводу свята Христового Воскресіння входить в традицію Т-ва, улаштовуючи кожного року спільне свячене. Ідеться про те, щоб хоч один раз в рік провести спільно й радісно час з своїми членами та запрошеними гостями. Це свято все нам нагадує, що Христос невинно переходив хресну дорогу, що його невинного бичували, з нього насміхались, а все це нам підказує незаперечну дійсність, що дорога до чуда чудес, яким є Христове воскресіння, веде через муки, терпіння і смерть. Нам це дає і підкріплює в нас віру, що наша Церква проходить цією дорогою, дорогою терпінь і різних життьових випробувань, але перед нею є невідкличний день воскресіння.

Голова Відділу Українського Патріярхального Т-ва в Нью-Йорку мґр. Ярослав Щербанюк, відкриваючи спільне свячене, привітав учасників радісним «Христос Воскрес» і висловив кілька глибоких, святочно-настроєвих думок, тісно пов’язаних з святом Христового Воскресіння. Дальше керування програмою свяченого передав Ярославові Пастушенкові. З рамени парафії церкви св. Юра в Нью-Йорку о. Себастіян Шевчук започаткував свячене радісним «Христос Воскрес», що його підхопили присутні на залі.

Мистецьку частину започатковано співом «Христос Воскрес» в музичній обробці Ігора Соневицького, яке виконало тріо «Черемшина», що постало при осередку СУМА в Нью-Йорку в складі: Бриґіда Заяць, Марійка Кінь і Галина Лев при фортепіяновому акомпаньяменті Соні Шереґ. Крім цього вони виконали «Ясени» і «Очі волошкові». Згодом в другій частині тріо виконало «Гандзю», «Вечірню пісню», «Ой чорна, я си, чорна» і закінчили тим же самим «Христос Воскрес». їх виконання прозвучало милозвучно і приємливо для слухача. Їх голоси мелодійно згармонізовані та переконливо промовляють до слухачів. Це справді гарна мистецька одиниця на терені Нью-Йорку. Не даремно сипались рясні оплески після виконання.

Я. Пастушенко сказав, що має милу вістку, а саме, що наш о. парох д-р В. Ґавліч вийшов з шпиталю та просив о. С. Шевчука передати парохові наші щирі побажання скорого приходу до повних сил, що присутні підтримали оплесками.

О. Себастіян Шевчук посвятив розложену на столах їжу та сказав кілька речень на тему Христового Воскресіння. Спершу сказав з приємністю, що передасть побажання для о. В. Ґавліча від тут зібраних учасників. В дальшому о. Шевчук зупинився над значенням і величчю цього свята, що нас сьогодні зібрало разом, свята Христового Воскресіння.

Ведучий вечором Я. Пастушенко представив президіяльний стіл, за яким сиділи старші й заслужені діячі Патріярхального руху, як також присутніх представників українських організацій. Колишній актор українського театру Володимира Блавацького — Степан Крижанівський прочитав дві гуморески Івана Керницького, в яких підкреслено дух наших великодніх свят.

Тому, що наші великодні свята пов’язані з багатою традицією, до якої також належать наші писанки, був висвітлений окремий фільм роботи відомого кінематографіста Новицького — показ виготовлення писанок. Присутні з великим зацікавленням приглядались процесові виготовлення писанок, який був майстерно представлений. Після того короткий коментар на тему писанок, зокрема з комерційного боку, подав Я. Пастушенко. Він вказав, які з приводу цього існують непорозуміння і що також є небезпека, що наша писанка може скоро стати загальним американським мистецьким здобутком. Наприкінці Я. Пастушенко склав щиру подяку організаторам спільного свяченого, зокрема паням, які приготовляли їжу, а крім цього, принесли з дому солодке, окремо підкреслив Ярос. Куровицького, який пожертвував м’ясиво, і Марію Підгорецьку, яка пожертвувала дві різні салати і подякував панночкам, що прийшли обслужити учасників кавою. Окремо подякував Ярославові Климові, як ініціяторові й організаторові спільного свяченого. Всі ці подяки присутні підтримали оплесками. Голова Управи Відділу Ярослав Щербанюк подякував Я. Пастушенкові за вдале ведення програми, а присутнім за їх численну участь. Спільне свячення закінчено співом «Христос Воскрес!»