Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Патріярхальне Товариство в Арґентіні

Наше Патріярхальне Товариство на протязі свого існуваня (засноване 29 листопада 1970) перейшло різні стадії своєї діяльности. На початку мали ми різні труднощі, бо загал не знав, не мав ясної думки, що таке Патріярхат. Були такі, які ставились неприхильно до патріярхальних ідей і, на жаль, нині ще такі є. Та, одначе, невелика група осіб бачили в піднесенні нашої Церкви до гідности Патріярхату забезпечення її існування в діяспорі та моральну піддержку українській Церкві в Україні. Ріст нашої Церкви в діяспорі допомагає у боротьбі з атеїзмом і комунізмом, як також в цей спосіб допоможе вірним зберегтись від російського патріярхату, який русифікує, українську Церкву і весь наш нарід. Наполеглива, послідовна праця, витривалість на постах дали позитивні висліди.

Теперішня управа йде прийнятим шляхом. Щомісяця відбуває засідання, на яких обговорює актуальні справи. Одержуємо корисні інформації «Вісті УПСО» та обговорюємо деякі статті в «Патріярхаті». З нагоди 90-ліття Блаженнішого Патріярха Йосифа теперішня управа повела широку акцію, щоб гідно відсвяткувати цей урочистий день і в той спосіб зложити подяку за всі незмірні труди і терпіння Ісповідника Віри, нескореного борця за свободу своєї Церкви і свого народу.

Поміщено відповідні статті в місцевих українських тижневиках, а також заходами і активною участю членів управи зорганізовано святочні академії у філіях Просвіти в Берісо і в Ляважоль. Завершенням була святочна Академія Української Центральної Репрезентації в Буенос-Айресі.

Отець д-р Люіс Глинка виголосив реферат про східні патріярхати у філії Українського Католицького Університету, нав’язавши до питання Українського Патріярхату. Був заплянований реферат Преосвященного Владики Андрія Сапеляка на тему: «Патріярх Йосиф науковець» в Товаристві Арґентінсько-Українських Високошкільників. Одначе на обмежений час прелєґента не відбувся. Були вислані листи поздоровлення і побажання з нагоди свят і 91-ліття Патріярха Йосифа.

Велич і невгнутість Глави і Батька нашої Церкви, Блаженнішого Патріярха, додавала і додає нам усім сил і витривалосте в дальших змаганнях за визнання існуючого де факто Патріярхату.

Антін Хлопецький

Поділитися: