Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Патріярхальний відділ в Нью-Йорку улаштував спільне свячене

Вже декілька років, як Відділ Українського Патріярхального Т-ва в Нью-Йорку улаштовує кожного року, у періоді свят Христового Воскресіння, для своїх членів і запрошених гостей «Спільне свячене». Цією імпрезою організатори стараються з одної сторони в окремий спосіб відмітити і підкреслити глибокий зміст неповторної величі й безмежну радість свят Христового Воскресіння, а з другої — пригадати наші чарівні обряди й звичаї у нашій Церкві. В такий спосіб організатори стараються не в рутинний, але усучаснений, зближений для глибшого зрозуміння спосіб віддати повністю дух Христового Воскресіння, щоб в особливий спосіб наголосити це величне свято свят, свято, що є святом перемоги вічного життя над смертю, світла — над темрявою, правди — над злом і любови — над ненавистю. В цих коротких визначеннях лежить глибокий зміст незмірно великої й неохопної радости Христового Воскресіння.

Для того, щоб це «Спільне свячене» мало більше святочно-гостинний настрій, Українське Патріярхальне Т-во улаштувало для цього окреме прийняття, щоб всі зібрані могли сісти за спільними столами, як одна велика родина і поділитись свяченим яйцем та іншими Божими дарами. Члени нашого Т-ва, зокрема працьовиті і жертвенні жінки під кермою Наталії Білоус зайнялись організацією, щоб на застелені столи поставити потрібну їжу.

Паски і все солодке жінки-члени Т-ва печуть і готують самі. М’ясна крамниця Ярослава Куровицького безплатно пожертвувала на цю ціль більшу частину м’ясних виробів. Також м’ясна крамниця Юліяна Бачинського пожертвувала від себе частину м’ясних виробів. Власниця відомого ресторану в Нью-Йорку «Орхідея», Марія Підгородецька, і цього року пожертвувала вино. Панство Лешки приготовили салати. Василь Никифорук подбав, щоб столи були накриті гарними і чистими обрусами, а Роман Іваницький пожертвував серветки. Як наше прислів’я говорить: «Громада по нитці — бідному сорочка». І так спільними силами було улаштовано «Спільне свячене».

Всім нашим меценатам і щедрим жертводавцям, а зокрема нашим працьовитим жінкам, які це все приготовили, належить велика, щира подяка. Треба підкреслити, що за цілість підготовки свяченого відповідав працьовитий, точний і докладний секретар Відділу Українського Патріярхального Т-ва Ярослав Клим, за що йому також належить щира подяка. Завдяки старанням всіх згаданих і не згаданих, спільна зустріч на свяченому мала справді родинно-святочний і приємний настрій, який надовго залишиться у пам’яті учасників, що їх було 150 осіб.

Цю спільну зустріч радісним привітом «Христос Воскрес» відкрив голова Відділу Микола Галів і передав керування програмою «Спільного свяченого» усім відомому Ярославові Пастушенкові. Він після коротких слів привіту та вступних завважень попросив о. Себастіяна Шевчука провести молитву. Отець С. Шевчук відправив молитву і під звуки «Христос Воскрес» посвятив розставлені на столах Божі дари. Тому, що в цей самий час відбувалось свячене у СУМ-і, о. С.Шевчук вибачився, що не міг довше з нами залишитись. Керуючий програмою Я. Пастушенко побажав усім смачного. У міжчасі Я. Пастушенко представив головний президіяльний стіл, починаючи від новообраного голови крайової управи Українського Патріярхального Т-ва в США інж. Олександра Пришляка, голову «Патріяршого Фонду» при Т-ві «Свята Софія» д-ра Романа Осінчука та додатково побажав йому з його 80-літтям многих літ, що підхопили всі присутні. Я. Пастушенко також представив заступника голови крайової управи Т-ва Рому Гайду, Олександру Куницьку і Ераста Куровицького. Ведучий привітав Стефанію Косович, яка репрезентувала Пласт, голову Окружної Ради Союзу Українок Америки — Лідію Магунь, представників від Відділів СУА: 1-го — Стефанію Лешко, 82-го — Софію Серафин, 83-го — Зірку Галів. Окремо привітав одного з членів-основників Патріярхального руху, ред. Василя Качмара з дружиною Наталією. Привітав також довголітнього голову нью-йоркського Відділу, мґра Ярослава Щербанюка з дружиною Іриною, члена крайової Управи мґра Еву Піддубчишин, визначних діячів Патріярхального руху — д-ра Василя Палідвора з дружиною Марією, д-р Марію Клячко, д-ра Константина Кебала, а з журналістичного світу — усім відомого Івася Керницького. Окремо привітав виконуючого обов’язки голови Закордонного Представництва УГВР і визначного політичного діяча д-ра Мирослава Прокопа з дружиною Любою й інших…

У мистецькій частині, через непередбачені труднощі, в останній хвилині був відтворений звукозапис воскресних пісень і деклямацій у виконанні хорів під дириґентурою проф. А. Гнатишина у Відні й д-ра М. Антоновича у Голяндії з деклямаціями Олекси Боярка, що появились заходами о. д-ра Софрона Мудрого у Римі. Тематично і змістово, це були гарні виконання, але не було відповідної голосникової системи, яка могла б належно їх передати.

Коротке й глибоко змістове святочне слово сказав голова Відділу в Нью-Йорку Микола Галів. Він вказав на особливість свята Христового Воскресіння, а зокрема звернув увагу, що цю благу вість, що Христос воскрес, першими принесли і сповістили Жінки-Мироносиці. Вони — жінки були першими, що вдарили у воскресні дзвони. Прочитав фрагмент із спогадів Данила Шумука, як вони у камері смертників, у Рівенській тюрмі, відзначували день Христового Воскресіння. Вказав, що наша Помісна УКЦерква в Україні дальше переживає Велику П’ятницю і чекає невідкличного Воскресіння. Згадав Главу нашої Церкви Патріярха Йосифа, який започаткував ренесанс нашої Церкви у діяспорі. Учасники на заклик промовця заспівали Патріярхові Йосифові «Многая літа». Також з коротким і вдумливим словом виступив голова крайової управи інж. Олександер Пришляк, підкреслюючи, які нелегкі завдання стоять перед Т-вом. Закликав усіх до дальшої праці. Ярослав Клим від імені організаторів щиро подякував усім жертводавцям, називаючи їх по імені. Ведучий Ярослав Пастушенко подякував усім, що прибули на це наше Спільне свячене і причинились до його успіху. На закінчення Микола Галів подякував Я. Пастушенкові за гарне переведення програми й усім учасникам за участь. Співом «Христос Воскрес» закінчено «Спільне свячене».

Поділитися: