Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Перший курс богословії у Львові Інститут Шептицького організує

Львів. З рамени Інституту Східньохристиянських Наук ім. Митр. Андрея Шептицького при Чікагській Католицькій Богословській Академії в днях від 5 до 16 березня відбувся у Львові перший публічний, акредитований курс богословії від часу ліквідації Української Греко-католицької Церкви після Другої світової війни. Через довгі десятиліття свого підпільного існування Церква постійно продовжувала вишколення нових священиків, але це, силою обставин, відбувалося таємно. В лютому виголосив у Львові три публічні доповіді на тему східнього церковного права д-р Михайло Димид з Бельгії. Наспів час в нових обставинах старатися відбути повний курс богословії для духовенства і мирян. За благословенням Блаженнішого Патріярха Мирослава-Івана і Високопреосвященного Владики Містоблюстителя Володимира Стернюка зорганізовано курс, який відбувся під патронатом Інституту ім. Митр. Андрея Шептицького та за який учасники одержать посвідчення про участь від Католицької Богословської Академії в Чікаго. Курс під заголовком «Святоотцівська догматика донікейської доби» включав тридцять годин викладів. Викладав о. проф. Андрій Чировський, директор Інституту ім. Митр Андрея. Слухачів було переважно 150, з того сто, які були присутні на всіх сесіях. Крім цього о. Чировський проповідував першу Великопосну Місію від Другої світової війни п.з. «Суть і післанництво Української Греко-католицької Церкви». Місія тривала сім днів. Щовечора на місію приходило сім тисяч вірних. Між знаменними подіями цього тижня був виступ о. Чировського на Львівському Державному Університеті з доповіддю в головній залі університету на тему «Церква Христова і спасіння людського роду». Понад тисячу студентів були присутніми. Стільки питань ставили доповідачеві, що не можливо було на всі відповісти. «Відчувається колосальний голод за Словом Божим в Україні», — заявив о. Чировський, який також мав нагоду говорити про Бога й Церкву в Медичному Інституті та у Львівському телебаченні.

Як відомо, Інститут з вереснем ц.р. переносить свій осідок до Оттави, де при Університеті св. Павла значно розвинеться його діяльність. У зв’язку з новими можливостями дирекція інстититу провела розмови з церковними властями в Україні про можливості якнайкращої обслуги для Церкви на рідних землях з рамени інституту. Як пояснює о. Чировський, «Інститут плянує висилати в Україну викладачів з різних ділянок Богословії та робитиме старання про обмін студентів. Ходить про те, щоб вибрані студенти з України могли приїхати до Оттави, щоб здобути акредитовані наукові ступені при Інституті ім. Митр. Шептицького. Університет св. Павла тим помітний, що втішається подвійною акредитацією — державною та Папською. Такі студенти, здобувши наукові дипломи в рідному дусі, могли б вертатися на Україну як професори відновлених семінарій і Богословської Академії. Рівночасно, вони здобули б знання англійської та французької мов, бо Університет св. Павла двомовний. Нам треба вишколити нові кадри професорів богословії для України, а рівночасно нам треба буде висилати питомців з Північної Америки принаймні на кількамісячний побут в Україну, щоб скріпити зв’язок з матірною Церквою».

Вже цього літа поїдуть чотири наукові співробітники з Інституту ім. Митр. Андрея Шептицького з богословськими курсами для України. Саме цими місяцями розгортається збіркова кампанія на залізний фонд Інституту ім. Митр. Андрея по всіх парафіях Канади. Крім праці для України, Інститут діятиме в Канаді та США.

Поділитися: