Пітсбург в першу річницю відходу у вічність Патріярха Йосифа

Спільним старанням Українського Патріярхального Товариства і отців парохів у Пітсбурґу в неділю, 8 вересня ц.р., святочно відзначено Богослужбами і поминальними сходинами першу річницю відходу у вічність Глави і Батька Помісної Української Католицької Церкви, Блаженнішого Патріярха-Ісповідника Йосифа.

Відзначення цієї першої річниці в Пітсбурґу започатковано вже о годині 10 ранку Службою Божою, а опісля Панахидою в церкві св. Івана Хрестителя, що її відправив парох о. шамб. Михайло Польовий, присвятивши Великому Покійникові вдумливу проповідь про його життєвий шлях, повний змагань, терпінь і великих заслуг для рідної Церкви і народу.

Цього ж самого дня о год. 4 пополудні в церкві св. Юрія на північній частині Пітсбурґу була відправлена Панахида за спокій душі св.п. Патріярха, яку відправили: о. Михайло Польовий, о. канонік Василь Джиджора і о. Юрій Апельярд. Не зважаючи на спеку того дня, під час Панахиди було багато мирян з Пітсбурґу і околиць, які опісля численно зібрались в церковній залі, де висів портрет Патріярха, щоб своєю участю вшанувати світлу пам’ять духовного Батька, Мученика-Ісповідника, Патріярха Йосифа.

Поминальні сходини відкрив коротким вступним словом голова відділу Українського Патріярхального Товариства на західню Пенсильвенію інж. Сидір-Михайло Тим’як, привітавши присутніх отців парохів та численно зібрану громаду, і попросив о. Польового провести молитву. Після молитви, продовжуючи своє слово, інж. Тим’як, нав’язавши до світлої пам’яти Патріярха Йосифа у першу річницю Його відходу у вічність, пригадав вагоме «Завіщання» Патріярха, що глибоко зобов’язує нас всіх — мирян і духовенство Помісної Української Католицької Церкви.

Святкове слово про св.п. Патріярха Йосифа виголосив англійською мовою активний в громаді молодий професіоналіст Євген Манастирський — голова Українського Технологічного Товариства в Пітсбурґу. Доповідач у своїй добре продуманій змістовній доповіді розгорнув широку панораму тернистого шляху Патріярха-Ісповідника, накресливши його великі прикмети духа і характеру, що помимо знущань по московських тюрмах і концтаборах на протязі 18 літ не заломився, а ще своїми посланнями із Сибіру до вірних в Україні підтримував їх у вірності Святій Церкві.

З великою увагою і зворушенням присутні вислухали деклямацію вірша, присвяченого Патріярхові Йосифові у першу річницю смерти, що його прочитав сам автор — д-р Василь Ящун, колишній студент Богословської Академії у Львові, що її ректором був о. д-р Йосиф Сліпий.

Кінцевою точкою програми було слово пароха церкви св. Юрія о. Апельярда, що висловив подяку всім учасникам Богослужб і поминальних сходин для вшанування пам’яти Блаженішого Отця Йосифа. Парох підкреслив, що всі ми повинні бути горді тим, що ми мали між собою такого виняткового мужа, ісповідника віри і сподвижника святої Церкви, апостола-вчителя та світоча всього християнства.

Молитвою «Богородице Діво», що її провів о. канонік Василь Джиджора, і відспіванням всіми присутніми Молитви «Боже Великий» закінчено Поминальні сходини на пошану св.п. Патріярха Йосифа.

Після офіційної частини члени Патріярхального Товариства відбули свої ширші інформативні наради, на яких обговорено цілий ряд організаційних справ внутрішнього і зовнішнього порядку, інформовано про збірку на Патріярший Фонд, яка досі виносить понад 2,000 дол., а також продискутовано справу відзначення на терені Пітсбуржчини 1000-ліття Хрещення Руси-України.

Петро Годованець

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web