Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Північний Бруклин відзначив день першого листопада й річницю смерти св. п. Патріарха Йосифа

Заходами громадського комітету в північному Бруклині 17 листопада 1985 р. в авдиторії цілоденної школи св. Духа відбулась академія, присвячена Листопадовому Чинові й першій річниці смерти Патріярха Йосифа. Академію розпочато американським гимном і піснею «Гей, у лузі» — М. Гайворонського, які виконав церковний мішаний хор під диригентурою Лева Рейнаровича при фортепіяновому супроводі проф. Т. Левицького.

Коротку й змістову доповідь, присвячену цим історичним подіям, виголосив Микола Галів. Доповідач підкреслив, що відзначення цих особливих історичних дат повинно нам пригадувати ті пам’ятні події і наші зобов’язання. Кожнорічне відзначення цих дат — це пригадка для нас, звідки походять наші коріння і які повинні бути наші завдання супроти нашої батьківщини. Ми знаємо, що Листопадовий Чин продовжили борці Української Військової Організації, підпільники ОУН і бійці УПА, а сьогодні дальше продовжують ті, що змагаються за національні й людські права. Світлої пам’яти Патріярх Йосиф виповнив своє життя глибокотворчою працею і залишив для нас велику спадщину та своє унікальне неповторне завіщання, яке нам належить безперебійно здійснювати. Не забуваймо, що як Листопадовий Чин, так і благородне життя Патріярха Йосифа, були виявом великої любови до свого народу.

Оперний співак (бас) Лев Рейнарович з повною експресією виконав дві сольові пісні: «Молитву» — М.Гайворонського і «Нагадай, бандуро» — Гр. Китастого. Декламацію «Борцеві без меча» Р. Завадовича виконав Б. Богуш. Шкільного віку діти продеклямували: «Листопад» Р. Купчинського — К. Серафин, «За тих, що впали» І. Савицької — М. Балицька і «Наш Львів» І. Савицької — Т. Серафин.

Молодий бандурист з Польщі Л. Сивицький, який зараз перебуває в Нью-Йорку, чудово виконав на бандурі три сольові пісні: «Ой, Морозе, Морозенку», «Січ» — історична пісня і «Марш запорізький». Виконавець має гарний тембр голосу і добре володіє як голосом, так і бандурою.

Зворушливо прозвучала пісня «Як давно» — Гр. Китастого у виконанні дуету — Тетяни Шайди (сопрано) і Лева Рейнаровича (бас), що викликала захоплення серед слухачів. Ці самі солісти виконали ще одну пісню «Встає Україна». Виконання над сподівання були мельодійно гарні.

Церковний мішаний хор під диригентурою Л. Рейнаровича і фортепіяновому супроводі Т. Левицького виконав низку пісень: «Молитву за Патріярха» — І. Недільського і В. Матіяша, «Владико Отче» — Кишакевича, «Боже, споглянь» — Нижанковського, «Коли ми вмирали» М.Гайворонського, «Там, попід лісом», пісня УПА, аранжування Т. Левицького і «На славу, на славу» з оперети «Шаріка» — Я. Барнича. Академію закінчено українським гимном. Маестро Лев Рейнарович, який був одночасно організатором і душею цієї академії, висловив щиру подяку всім виконавцям і учасникам.

Поділитися: