Пленарне засідання Крайової управи

В неділю, 12, жовтня 1980 p., у Філядельфії, у Філії Українського Католицького Університету (УКУ), у пополудневих годинах відбулось пленарне засідання крайової управи Українського Патріярхального Т-ва у якому взяли участь крім членів управи також голови і секретарі відділів. Голова д-р Богдан Лончина відкрив наради і привітав всіх учасників пленарного засідання. Окремо привітав голову Комісії Патріяршого Фонду д-ра Романа Осінчука і заступника голови Товариства Св. Софія д-р Роману Навроцьку.

У підсумках праці за останній період спершу звітував голова Б. Лончина, який розказав про авдієнцію у Папи Івана Павла II та висловив свої вражіння. Він підкреслив, що їх авдієнція відбулась в час, коли звичайно авдієнцій не уділяється. Авдієнція тривала чотирнадцять хвилин і була безпосередня і дружня. Після цього д-р Василь Маркусь розказав про свою поїздку до Риму і авдієнцію у кардинала Владислава Рубіна на якій також був голова УПСО проф. Петро Зелений. Крім авдієнції в префекта Східньої Конґреґації вони також мали розмову з митроп. Максимом Германюком, який в той час був у Римі. Зміст і подробиці цих розмов друкуємо на іншому місці.

В дальшому звітував за редакцію журнала Патріярхат Микола Галів, який відмітив, які існують труднощі. Про адміністраційний діл звітував д-р Володимир Пушкар. Відмічено, що відділи замало присвячують уваги кольпортажі журнала. Хоч приходиться платити більше за склад і друк журнала, але ми покищо не піднесли ціни. Журнал є дефіцитний, якщо б не скромний пресовий фонд, то незалежно від того що всі вкладають дармову працю, журнал не міг би появлятись. Тому, що фінансовий референт інж. Микола Кунинський був неприсутній, то він подав касове зіставлення на письмі. Після цього відбулась жвава дискусія.

Під час засідання вирішено кооптувати нового члена управи для ведення інформаційної праці. Вирішено, що цією справою займеться сам голова. Також вирішено, щоби на початку квітня 1981 року відбути черговий крайовий з’їзд у Бофалло. З огляду на час і деякі труднощі у підборі осіб до статутової і номінаційної комісії, вирішено, щоби ці справи вирішила управа на свойому президіяльному засіданні у Дітройті.

Також був зачитаний лист від проф. Петра Зеленого — голови УПСО у справі святкувань 90-річчя Патріярха Йосифа. Звичайно, 90 років сповниться нашому Патріярхові Йосифові 1982 р. в місяці лютім. Підкреслено, що місяць лютий не є вигідний на такі святкування тому впала пропозиція, щоби робити напередодні, себто у місяці вересні 1981 р. Святкування мали б відбутись у Римі з відповідною програмою. На засіданні цю пропозицію одобрено і вже від тепер управа закликає приготовлятись до святкувань у Римі. Треба робити старання, щоби миряни були заступлені і ще раз склали Патріярхові Йосифові безпосередній доземний поклін.

Д-р Роман Осінчук, як голова Комітету Патріяршого Фонду подякував, що його запрошено на засідання крайової управи і з рамені Патріяршого Фонду розказав, як проходить праця на цьому відтинку. Він підкреслив, що відбулись річні наради Комісії Патріяршого Фонду. На сьогодні вже зібрано на Патріярший Фонд пів мільнойна долярів, які є вльоковані у банку, на догідних процентах. У фінансових маніпуляціях комісія радиться фінансових експертів. Р. Осінчук підкреслив, що нам всім треба дальше наполегливо працювати, щоби наш Патріярший Фонд був більше успішний, бо на те, що створив Патріярх Йосиф, щоби це все вдержати, не тільки вдержати але й розвивати потрібно більше грошей. Ми повинні доложити всіх старань, щоби кинене здорове зерно Патріярхом Йосифом принесло обильні плоди. Після закінчення засідання господарі УКУ гостили учасників вечерею.