Почали відзначувати 1000-ліття Хрещення

Швидкою ходою прийшов до нас Новий Рік. Він зовсім наблизив нас до відзначення тисячоліття хрещення Руси-України. До цієї великої події відповідно підготовляється український церковно-громадський форум, кожна свідома українська громада у діяспорі.

Старанням громадського Комітету Тисячоліття Християнства України, українська громада міста Сиракюз, Н.-Й., дала початок святкуванням цього великого ювілею на території нашого штату. В неділю, 23 листопада 1986 p., о годині 5-ій пополудні, в церкві св. Івана Хрестителя зібралася на урочистий Молебень численна українська громада, щоб відзначити чин відновлення хрещення Руси-України рівноапостольним князем Володимиром та засвідчити свою відданість Христові з нагоди цієї великої події.

Молебень відправляли о. мітрат Василь Середович, о. Андрій Чорний та о. диякон д-р Мирон Ткач. З цієї нагоди о. А.Чорний сказав проповідь по-українському, а о. диякон д-р М. Ткач — по-англійському. Із своїми прапорами у молебні взяла участь сумівська та пластова молодь в організаційних одностроях, а також ООЧСУ та ОЖ ООЧСУ. Між присутніми був також стейтовий законодавець Мелвін Зиммер. Усі присутні могли брати в молебні активну участь та слідкувати за ним, бо двомовний зміст цього Богослуження, виданий Владикою Робертом Москалем, був доступний для всіх вірних.

Горять свічки в руках присутніх. Гарно співає церковний хор під керівництвом мґра Марусі Тишко. Моляться вірні та священики, а думка лине у древній Київ, несеться понад Дніпром… «Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, Творця неба і землі», — відповідають переконливо присутні — далекі нащадки тих русичів, що хрестилися у Дніпрі та по всій Україні тисяча років тому.

Урочистий Молебень завершується могутнім «Боже, вислухай благання». Шкода, однак, що слова цієї пісні не звучать більше впевнено, міцніше й переконливіше… Помилуй нас, Боже, по великій милості Твоїй.

Місцевий Комітет Тисячоліття християнства України діє під керівництвом проф. д-ра Івана Гвозди, Він наполегливо працює над формами дальшого та гідного відзначення цієї великої події на терені нашої громади. Праця Комітету йде у трьох комісіях: фінансовій, програмовій та зовнішніх зв’язків.

З цієї нагоди виготовлено відповідний інформаційний матеріял для місцевої преси, зроблено інтерв’ю з кореспондентом «Сиракюз Гералд Джорнел», який на другий день інформував американську публіку про подію в нашій громаді та взагалі про відзначення тисячоліття хрещення України. Треба надіятись, що американська преса інформуватиме її ще багато разів у майбутньому.

Микола Дупляк