Почесні відзначення

Їх Блаженство Патріярх Йосиф І наділив дня 7 лютого 1974 року двох отців грамотою почесного крилошанина.

Отець Ярослав Шуст

Абсольвент Богословської Академії у Львові за часів Ректора Й. Сліпого. Душпастирську працю виконував у Брідщині, Тернопільщині та Золочівщині, і брав там активну участь у праці над розвитком національного, господарського та культурного життя свого народу, організуючи товариства «Просвіта» та «Рідна Школа». Своєю життєвою мандрівкою перейшов через табори ДП в Німеччині, (Айхштет, Циффенгавзен, Ашафенбурґ), і 1950 року прибув до ЗСА. На доручення митрополита Кир Константина Богачевського організував парафію у Бріджпорті, де перебуває досі.

Вступивши до організації «Пласт» 1922 року, залишився вірним цій організації і ідеї досі.

Належить до куріня Григора Орлика де його відзначено найвищим відзначенням «Орлине Око».

Від самих початків патріярхального руху о. Шуст був активний в ньому і виступав прилюдно в обороні прав УКЦ. Був учасником двох прощ до Риму з нагоди посвячення Собору св. Софії та з нагоди 350-ліття мученичої смерти св. Йосафата.

Його дружина Олександра — активна діячка у патріярхальному русі, як також і в других жіночих організаціях, спеціяльно як ініціятор і організатор жінок-паніматок.

Отець Ярослав Шуст залишився досі вірний порученні Слуги Божого Андрея із 1942 року. Тоді, на останній авдієнції, на проблему — залишати рідні землі, чи ні, Митрополит сказав йому: «ані не бороню, ані не поручаю їхати. Але коли їдеш, то пам’ятай, що на тобі лежить обов’язок репрезентувати свою Церкву гідно!»…

 

Отець Богдан Смик

Отець Богдан Смик є парохом УКЦеркви св. Володимира й Ольги в Ютиці, Нью Йорк. Він широко відомий як свідомий, жертвенний і активний духовник в українському суспільному житті, та ревний і послідовний оборонець прав його Церкви на помісність і патріярхат.

Найбільше своєї енергійної праці о. Смик присвячує організації «Пласт», якої він вже довший час є призначеним капеляном. Українська пластова молодь і пластові родини раді високим відзначенням, яке одержав їхній улюблений капелян.

Крайова Управа Товариства за Патріярхальний Устрій УКЦеркви й Редакція журналу «3а Патріярхат» складають обом достойним отцям Номінатам свої щирі гратуляції і побажання успіхів в дальшій праці над нашими спільними ідеалами.

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту