Похорони Богдана Климовського

Св.п. мгр Богдан Климовський народився 27 квітня 1910 р. в Тернополі, Західня Україна, а після тяжкої недуги упокоївся в Бозі 31 березня 1991 р. в Джуїш Госпіталь у Монтреалі. Перша Панахида відбулась 3 квітня ц.р. у похоронному заведенні «Алфред Деляйре», яку відправив о. мітрат Ярослав Гайманович в присутності досить численної громади. Друга Панахида відбулася 4 квітня в тому самому приміщенні, що й попереднього дня, яку відправили о. мітрат декан Іван Гаврилюк в сослуженні о. Володимира Возняка. Співав церковний хор при парафії Успення Божої Матері на Роземонті під диригентурою пані Марійки Чолій. Після Панахиди о. мітрат Іван Гаврилюк виголосив проповідь, в якій підкреслив, що св. п. Богдан Климовський є заслужений громадський діяч, а особливо в Раді за Патріярхат Української Католицької Церкви в діяспорі. Остання Панахида відправилася вранці 5 квітня в тому самому похоронному заведенні, після Панахиди тлінні останки перевезено до церкви Успення Божої Матері на Роземонті, якої покійний був парафіянином. Після надгробних молитов, що їх відправили о. мітрат декан Іван Гаврилюк в сослуженні о. Володимира Возняка, та прощального слова, яке виголосив о. мітрат Іван Гаврилюк, в якому знову підкреслив великі заслуги покійного на громадській ниві та в Раді за Патріярхат Української Католицької Церкви. Крім цього покійний співав у церковному хорі та в хорі «Україна» при УНО (Українське Національне Об’єднаня) та інших організацій. Після останнього цілування євангелії труну з тлінними останками перевезено на цвинтар «Кот де Нейж» (український сектор), де є похоронена дружина покійного, і останню Панахиду відслужив та запечатав гріб о. мітрат Ярослав Гайманович. Прощальне слово від Ради Українських Організацій за Патріярхат виголосив Методій Кінах. Він коротенько перейшов св.п. Богдана Климовського туземний шлях та знову відмітив великі заслуги покійного в Раді за Патріярхат, що її він був довгі роки головою, він був членом редакційної колегії журнала «Патріярхат» і членом УПСО. Покійний був активним членом Організації УНО.

Під час Панахид у похоронному заведені замість квітів на свіжу могилу зібрано $770.00, які Рада за Патріярхат перешле на вдержання надбань, що їх придбав св.п. Патріярх Йосиф .

Збіркою від Ради Українських Організацій за Патріярхат зайнялися п-во Маріяна і Осип Цяпа

Методій Кінах

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web