Польське державне відзначення – українському церковному діячеві

З нагоди відзначення сороколіття існування Українського Суспільно-Культурного Товариства у Польщі (сьогоднішня назва: Об’єднання Українців Польщі), віце-міністер культури й мистецтва, М. Ягелло вручив відзнаку «за поширення української культури в Польщі п’ятьом визначним діячам: за педагогічну й музичну діяльність — Михайлові Дуді та Богданові Фіцакові, за літературні осяги — старенькому поетові Остапові Папському, за літературно-наукову діяльність — колишньому послові до польського сойму Володимирові Мокрому та врешті відомому читачам «Патріярхату» із його цікавих та дещо контроверсійних статтей — пере­мишльському діячеві, Володимирові Пайташеві, одному із перших, який організував наше життя у цьому нашому надсянському місті, був засновником і диригентом церковного хору «Горі серця», ансамблю мандоліністів та бандуристів, театральної групи. Незважаючи на майже повну сліпоту, яка сталась у наслідок перебування у відомому карному польському таборі в Явожні, В. Пайташ був завжди у центрі церковного та громадського життя Перемишля та в курсі всіх його справ. Щиро вітаємо В. Пайташа із цим відзначенням!

Віце-міністр культури і мистецтва М. Ягелло вручає В. Пайташу з Перемишля відзнаку «Заслужений для культури».

З нагоди свого 40-ліття, яке вшановувано врочисто не лиш у Перемишлі, але і в Варшаві, ОУП відзначила почесними грамотами цілий ряд заслужених діячів, між ними М. Сивицького, С. Козака, Є. Місила та інших.

Цей доказ уваги до українських справ із сторони польського уряду, говорить не лиш про пошану до нашої держави, з якою відносини щораз тепліють, але й про надії, що в майбутньому Польща буде старатися загоювати рани акції «Вісла», які досі ще кривавлять кричучою несправедливістю та зневагою прав людини й громадянина. Дай, Боже!

ЛХЩ