Пом’янули Патріярха Йосифа в Коговзі

Відділ Українського Патріярхального Товариства в Коговз, Н.-Й., влаштував у неділю, дня 18 лютого 1990 p., святочні сходини, присвячені 98-ій річниці з дня народин св.п. Патріярха Йосифа. Після торжественної Служби Божої та Панахиди за спокій душі Великого Покійника парафіяни численно зібрались в церковній залі. Між присутніми були гості зі Львова. Святочні сходини відкрив вступним словом голова Відділу Володимир Стадник та попросив всч. о. мітрата Володимира Андрушкова провести молитву. Дбайливо опрацьовану і змістовну доповідь виголосила Алла Гоґоша, в якій згадала про життєвий шлях Патріярха Йосифа. Згадала його студії на престижевих університетах. Його організаційні та педагогічні успіхи як ректора Богословської Академії у Львові, яка дала українському народові тисячі вірних та жертвенних священиків. Як митрополит, наслідник Слуги Божого Андрея і голова Української Католицької Церкви, пройшов тернистий шлях мучеництва — 18-літьного каторжного життя ісповідника віри. Опинившись на волі, за стараннями Папи Івана ХХІІІ, своїм блискучим виступом в обороні Помісної Української Католицької Церкви на Вселенському Соборі Ватиканському II та численними відвідинами всіх українських скупчень в діяспорі, широко прославив ім’я Української Католицької Катакомбної Церкви і народу.

Свою доповідь прелеґентка закінчила словами: «Великий жаль, що сьогодні нема між нами нашого святця, якого патріярші ризи позначені чорними хрестами мук і страстей Української Церкви і народу, нема Його в хвилині, коли ним організована і керована Катакомбна Церква за Божим Провидінням вийшла з підземелля, щоб нести світло відновлення Христової віри і своїм мучеництвом світити дорогоцінними самоцвітами у цілій вселенській Католицькій Церкві».

Гарно прозвучала деклямація Уляни Омецінської вірша Євгена Крименка «Куток в душі«, який глибоко своїм змістом зворушив серця присутніх. Вдумливим заключним словом закінчив святочні сходини всч. о. мітрат Володимир Андрушків, а голова Патріярхального Товариства Володимир Стадник подякував усім присутнім за участь. Слідувала перекуска, приготована панями, які жертвенно працюють для добра нашої церкви.

«Присутня»