Пом’янули св. п. д-ра Р. Осінчука у 40-й день смерти

Чікаґо (ВМ). Чікаґська громада теплим словом згадала несподівано померлого в Нью-Йорку

видатного лікаря-ученого, мирянського і Патріярхального діяча та здібного журналіста св.п. д-ра Романа Осінчука церковною відправою та світськими поминками. 22 березня зібралися колеги лікарі та члени Наукового Товариства ім. Шевченка і окремі миряни в соборі свв. Володимира й Ольги, де відправлено соборну Панахиду. Опісля гурт присутніх (бл. 30 осіб) відбув поминальну зустріч-трапезу в сусідньому Культурному Осередку свв. Володимира й Ольги.

Голова Осередку НТШ, проф. Мирослав Семчишин відкрив вечір, нагадуючи свої недавні зустрічі і розмови із ще живим покійним головою Біологічно-Хемічно-Медичної Секції НТШ. Д-р Павло Пундій накреслив сильветку покійного д-ра Осінчука, подав його біографію та заслуги для здоровельної справи в Галичині і організації українського медичного світу. Слово про бл.п. Р. Осінчука, як керівного члена НТШ та видатного діяча українського мирянського руху, висловив д-р Василь Маркусь. Особистими спогадами про покійного поділився д-р Мирослав Харкевич, д-р Василь Марчук та д-р Ярослав Панчук.

Отець мітрат Маріян Бутринський поблагословив трапезу і нагадав пов’язання між нами присутности покійного д-ра Осінчука ще й тим, що він подарував для собору свв. Володимира й Ольги ікону Богоматері пензля свого брата Михайла Осінчука, у тіні якої відбувався цей вечір. Поминки влаштували Українське Лікарське Товариство Північної Америки, в імені якого дякувала промовцям голова Товариства д-р Лідія Колодницька-Процик, осередок НТШ в Чікаго та Філія Українського Католицького Університету.