Помер інж. Осип Бандера

7 лисопада 1981 р. відійшов у вічність член нашого Товариства бл. п. інж. Осип Бандера. Похорон відбувся дня 10 листопада 1981 р. Учасники похорону складали свої датки замість квітів на свіжу могилу на Патріярший Фонд, Українські Студії в Гарварді та Українську Школу в Гартфорді.

Покійний народився 1897 року в Стрию. Там закінчив народню школу і гімназію. По закінченні 7 кляси в 1914 р. вступив до Легіону УСС. В рядах Легіону перебув цілу його епопею боротьби за волю України.

Від 1922 до 1925 р. перебував у Відні, студіюючи у Високій Торговельній Школі. По закінченні студій вертається у рідний Стрий. Відбувши практику в Центросоюзі у Львові, стає на працю в Повітовім Союзі Кооператив в Стрию. В тому часі бачимо його членом всіх товариств, що існували на терені міста.

Щасливо перейшов першу окупацію більшовиків. За німецької окупації був посадником міста Стрия, знову віддаючи всі свої сили виснажуючій праці для добра і рятунку наших людей. Коли зближалася нова більшовицька навала і окупація Західньої України, покинув рідний Стрий і з дружиною Марією з Антоновичів та трьома дітьми: Іреною, Ярославом та Володимиром подався в мандрівку шукати кращої долі й свободи для родини. Як сам бл. п. Осип Бандера сказав у своїх споминах: «тілом мандрували ми в чужий нам світ, бо серце й душу залишили під рідними стріхами».

Шляхетним своїм серцем і любов’ю обіймав не тільки свою найближчу родину, але і всіх членів родини Бандерів, що досьогодні уважали його своїм опікуном і патріярхом. Перебуваючи у Гартфорді, цікавився і по своїм силам працював у товариствах у нашому місті. Був одним з основоположників нашого Товариства. Вічна йому пам’ять!

Дружині, дітям і внукам складаємо щирі вислови співчуття!

Ірина Скочдополь

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>