Помер Омелян Комарницький

Ділимось сумною вісткою, що після довгої недуги, 20 серпня 1997 p., на 83-му році життя, у Фініксі, Арізона помер довголітній член і голова відділу Українського Патріярхального Товариства в Арізоні Омелян Комарницький.

Покійний Омелян народився 17 лютого 1915 р. у Синєвидному Вижному, що на Львівщині. Вийшов із патріотичної родини. У повоєнні роки Омелян Комарницький був у Ноймаркті, Німеччина, звідки емігрував до Америки. Поселився у Фініксі, Арізона. Треба було йому пробиватись через різні труднощі. Поруч своєї праці, яка йому та його родині забезпечувала прожиток, не забував і про громадську та церковну працю. Церква для покійного Омеляна все була на першому місці. Він був членом церковної місії, яка займалась розбудовою українського церковного життя. У Феніксі, постала парафія, при якій зорганізовано школу українознавства, а Омелян став головою батьківського комітету. Завдяки Омеляна був зорганізований відділ УПТ у Фініксі, якого був довголітнім головою.

Слід підкреслити, що покійний Омелян, разом зі своєю дружиною Іриною, виховали двоє дітей, дочку Надію і сина Ореста, давши їм патріотичне, релігійне виховання та високу освіту. Вони ідуть шляхом своїх батьків — дочка Надія, що є замужна за Роберта МекКоннела, є активна в українському й американському політичному житті, син Орест, одружений з Оксаною з дому Куровицька, також бере активну участь в українському житті, зокрема Пласті.

Похоронні обряди довершив о. Тарас Лончина. Хай пам’ять про покійного Омеляна Комарницького залишиться на довго між нами.

Н. Н.