Помер у Рочестері, Н.-Й., член Управи Відділу УПТ Михайло Малиновський

29 квітня 1995 р. у Рочестері помер довголітній член управи — скарбник відділу Українського Патріярхального Товариства і кольпортер журнала «Патріярхат» Михайло Малиновский. Покійний Михайло народився 9 січня 1903 р. у селянській родині у селі Острів Щирецького району, що на Львівщині. Батьки Михайла, які мали п’ятеро дітей, дали йому родинне і глибоко релігійне виховання. Покійний закінчив торговельну школу у Львові. Вже в 1924 році почав працювати у системі Союзу Кооператив у Щирецькому районі. Працюючи у системі Кооперативи, покійний здобув собі добрий досвід у своїй професії.

Під час першої окупації більшовиками західніх земель України був арештований і сидів у тюрмі у Львові і тільки Божим чудом вдалось йому вийти живим у червні 1941 р. За німецької окупації Михайло Малиновський дальше продовжував працювати у Союзі Кооператив до 1944 p., себто до другого приходу більшовиків. Покійний долучився до великого ісходу з рідних земель і подався у невідоме на Захід. У післявоєнні роки перебував у таборі біженців у Байройті у північній Баварії. З цього табору у 1949 р. емігрував до США і поселився у Рочестері, де прожив до кінця свого життя.

Покійний М. Малиновський у Рочестері включився у громадську працю. При постанні у 1950 році Товариства «Самопоміч» був одним з перших його членів, будучи скарбником на протязі 40 років. Також при постанні 437 відділу Українського Народнього Союзу був його секретарем, також на протязі 40 років.

Як тільки з’явився на волі Блаженніший Митрополит Йосиф Сліпий і постала проблема організації мирянського руху, Михайло Малиновський включився у його ряди і на протязі довгого часу був членом управи відділу Українського Патріярхального Товариства, займаючи функцію скарбника. При цьому слід згадати також його дуже віддану працю кольпортера журнала «Патріярхат». Крім цього був активний у церковному житті, будучи членом Комітету церкви Богоявлення, сповняючи функцію члена Контрольної Комісії. Також допомагав при переведенні церковного «бінґа», що для церкви приносило фінансову піддержку.

На жаль, під кінець останніх років свого життя Михайло Малиновський тяжко хворів і був прикутий до ліжка. Похоронні обряди покійного Михайла відбулись 1 квітня 1995 р. у Рочестері, у яких взяли участь родина і друзі та приятелі. Присутні на похороні у пам’ять покійного Михайла Малиновського склали на журнал «Патріярхат», Український музей у Нью-Йорку і Служби Божі поважні суми грошей.

Своїми пожертвами родина, близькі і приятелі покійного Михайла підкреслили, як високо вони цінили його щиру й віддану працю для своєї Церкви, української громади й українського народу. Вічна йому Пам’ять.

Андрій Яріш