Померла Анастасія Пирська

4 квітня 1983 p., на 92 році життя, по довгій і важкій недузі померла дружина члена Українського Патріярхального Т-ва, Відділу в Нью-Йорку Михайла Пирського — Анастазія. Покійна Анастазія Пирська народилась у Жовтанці Жовківського повіту — Західня Україна. Покійна Анастазія вела прикладне релігійно-церковне життя. Родину Пирських Господь не нагородив потомством, але як покійна Анастазія, так і її муж Михайло, мали велике зрозуміння і прив’язання до нашої Церкви і до суспільно-громадської праці. Вони старались цю свою відданість Церкві, громаді й своїй батьківщині-Україні всяко підтримувати активною працею і щедрими пожертвами. Під тим оглядом покійну Анастазію разом з її мужем Михайлом можна назвати щедрими меценатами на українські церковні цілі, громадські установи та організації.

Тут можна назвати їхні щедрі пожертви на церкву Св. Софії у Римі, на «Патріярший Фонд», Енциклопедію Українознавства, Школу Кобзарського Мистецтва у Нью-Йорку, Суботню Школу Українознавства та інші українські установи чи організації.

Під час похоронних обрядів у п’ятницю увечері, 8 квітня ц.р., у похоронному приміщенні П. Яреми, що їх довершив о. С. Шевчук, покійну Анастазію прощали: д-р Роман Осінчук від «Патріяршого Фонду», Микола Чорний від Школи Кобзарського Мистецтва, д-р Ярослав Падох від НТШ, д-р І. Гурин від Школи Українознавства і Митрофан П. Нешта. В суботу у церкві св. Юра була відправлена заупокійна Служба Божа, а після цього покійну Анастазію поховано на українському цвинтарі св. Андрія у Бавнд-Бруку. Хай покійній Анастазії гостинна американська земля буде легкою, а її душу хай прийме Всевишній Господь у свої безмежні селища. Мужеві покійної Анастазії Михайлові Пирському висловлюємо глибоке співчуття.

Під час похоронів покійної Анастазії Пирської замість квітів на свіжу могилу склали на «Патріярший Фонд» при Українському Патріярхальному Відділі в Нью-Йорку:

$50.00 — АРКА в Нью-Йорку, Стефанія і Микола Чорний $25.00 — Школа Кобзарського Мистецтва в Н.-Й., Стефанія Корчинська та Марія і Стефан Секрети.

$20.00 — Стефанія Барицька, Зірка і Микола Галів, Ірина Гошовська, д-р Марія Клячко, Михайло Мазур, мґр Ева Піддубчишин, Розина і Богдан Принади, Михайло Шкамбара, мґр Ярослав Щербанюк, д-р Роман Осінчук. $10.00 — Шкільна Рада, Іванна Галапац, Іван Кефор, Митрофан Нешта, Марія Світій.

$95.00 — Родина Покійної М.П.

Разом зібрано S520.00

Всім жертводавцям щиро дякуємо!

Родині Покійної Анастазії Пирської співчуття складає — Управа Відділу Українського Патріярхального Т-ва в Нью-Йорку.