Померла Євгенія Корчинська

Ділимося сумною вісткою з членами Українського Патріярхального Товариства, приятелями й українським громадянством, що несподівано, 15 січня 1997 р. на 82 році багатотрудивого життя, відійшла, в одному з нью-йоркських шпиталів, у Божу вічність, довголітня активна членкиня УПТ-ва відділу Нью-Йорк Євгенія Корчинська з дому Мохнацька. Євгенія народилась у районі Турка на Бойківщині у священичій родині. Середню освіту закінчила у перемишельській гімназії. Батьки дали Євгенії родинне і глибоке релігійне виховання. Це був для покійної Євгенії найбільший і найцінніший посаг, який визначував її життєвий шлях.

Перед приходом у друге більшовиків на західні землі України Євгенія покинула рідні землі і опинилась у західній Німеччині, Баварії — Регензбургу, звідки емігрувала до США — Нью-Йорку. Тут, на землі Вашінґтона включилась в українське громадське і релігійне життя. Була активним і довголітним членом 64 Відділу Союзу Українок Америки, а як тільки постала проблема патріярхату УКЦеркви стала активним членом Українського Патріярхального Т-ва, Відділ Нью-Йорку. Покійна Євгенія майже кожного року приготовляла і допомагала улаштувати спільне патріярхально-родинне «свячене». Піддержувала кожну добру ініціятиву. Євгенія все була приємною і милою у товаристві, як тільки де могла, так багатьом допомагала. Слід підкреслити, що на плечах таких осіб, як була покійна Євгенія, спочиває наше громадсько-політичне і церковне життя. Передчасно втратила свого друга в житті — мужа Зенона Корчинського.

У похоронних обрядах Євгенії взяли участь багато її близьких і знайомих. Панахиду відправили о. Лаврентій разом з о. крилошанином Емілем Шараневичем, швагер покійної. Після Панахиди у похоронному заведені Петра Яреми покійну Євгенію прощали: Христина Навроцька і Уляна Старосольська-Любович від 64-го Відділу СУ А і Микола Галів від Відділу Українського Патріярхального Товариства і журнала «Патріярхат».

У церкві св. Юра в Нью-Йорку була відправлена заупокійна Служба Божа, яку відправили о. Лаврентій, ЧСВВ, о. Еміль Шараневич при співслуженні о. диякона Юрія Малаховського. Прощальне слово у церкві виголосив о. Е. Шараневич, розказавши життєвий шлях покійної Євгенії. Покійну Євгенію похоронено на цвинтарі у Йонкерсі — «Ґейт оф Гевен» біля її мужа. Покійна залишила у смутку, уже згаданого шваґра о. крилошанина Е. Шараневича, сестрінку Даду з мужем Александром Слоневським, ближчу і дальшу родину та багато друзів і приятелів. Вічна їй пам’ять.

М. Г.