Померла наша співробітниця Марічка-Марія Лампіка

Ділимося сумною вісткою, що після важкої і довгої недуги 12 березня 1990 р. на 71 році життя відійшла у Божі засвіти Марія Лампіка. Марія Лампіка дописувала до журнала «Патріярхат» під псевдонімом Марічка. Вона писала своєрідні літературні екслібриси. Покійна уміла знаходити відповідні й актуальні теми. Писала з чуттям і серцем. Її короткі новельки й нариси читались із задоволенням, а часом з сльозами у очах. Можна сказати, що Марічка була справжній літературний талант, але який не міг у повній ширині й глибині розвинутись. Ще перед своєю невблаганною смертю їй пощастило видати збірку своїх нарисів і спомини під назвою «Конвалії». До речі, ця збірка була відмічена у цьому ж журналі «Патріярхат». Справді з творчости покійної все відчувався ось цей запах весни, запах конвалій, що представляли красиве майбутнє.

Шкода, що співпраця Марічки з нашим журналом тривала так коротко, але творчо щиро, за це її читачі будуть довго пам’ятати. Покійна Марічка своєю збіркою «Конвалії» залишила по собі живий пам’ятник, який все буде промовляти до читача.

Слід підкреслити, що покійна глибоко пережила передчасну смерть свого сина. Смерть сина — це була постійна незагоєна рана на її серці. Покійна перенеслась у Божі засвіти, щоб там стати перед маєстатом Всевишнього і поєднатись з своїм улюбленим сином.

Смерть Марічки — це не тільки велика втрата для її мужа Любомира, дочки Віри, для ближчої і дальшої родини тут і в Україні, але також для журнала «Патріярхат».

Покійну похоронено на цвинтарі св. Андрія Первозванного в С. Бавнд-Бруку. Хай пам’ять про Марічку залишиться надовго між нами.