Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Послання ієрархії Української Католицької Помісної Церкви в США на початку Пилипівки 1981 року Божого

«Якже сповнився час, Бог послав свого Сина,
що народився від жінки, народився під законом,
щоб викупити тих, які під законом,
щоб ми прийняли усиновлення» (До Гл. 4, 4-5).

Возлюблені в Христі Браття і Сестри!

На початку Пилипівки Свята Мати-Церква запрошує нас приготовитися до врочистого відзначення радісного празника Різдва Христового. Це свято є празником Божої Любови до нас. Свята Церква прохає нас усіх вглибитись у значення Божої любови та заохочує нас призадуматись над містерією Воплочення Божого Сина, щоб наша радість у день Різдва Христового була повнішою.

Євангелист св. Йоан, роздумуючи над цією тайною Віри, ствердив: «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним (Йоан 3,16). Різдво Ісуса Христа закінчило добу темряви й привітало світанок правди. Тим, хто прийняв Христа у цій новій добі, Він дав нову заповідь. «Нову заповідь даю Вам, щоб Ви любили один одного! Як я полюбив Вас, так любіте і Ви один одного. З того усі спізнають, що Ви мої учні, коли любов взаємну будете мати» (Йоан, 13, 34-35).

Перед святкуванням празника Різдва Господа нашого Ісуса Христа годиться нам зробити іспит совісти і перевірити, чи наше життя дійсно по-християнському сповнене братньою любов’ю? Чи ця братня любов насправді діє в наших родинах? Чи ми здійснюємо цю Божу Заповідь Любови в наших церковних громадах? Чи ця братня любов віддзеркалена в діяльності наших громадських товариств? Чи цією братньою любов’ю керуються наші громадські надбудови — Світовий Конгрес Вільних Українців та Український Конгресовий Комітет Америки, які повинні об’єднати всі установи організованого українського життя та в любові керувати.

Самозрозумілим повинно бути, що коли б керівники наших громадських надбудов не дотримувались Христового наказу братньої любови, від них відвернеться побожний український загал і відречеться їх.

«Коли хтось скаже: «Я люблю Бога», а ненавидить брата свого, той не правдомовець. Бо хто не любить свого брата, якого він бачить, той не може любити Бога, Якого він не бачить» (1 Йоан, 4,20).

«Хто не любить, той у смерті перебуває» (1 Йоан, 3,146).

Ми не сміємо нехтувати цією братньою любов’ю, якої навчає наш Господь, бо тоді рискуємо осудом і Бога і громади. «А той суд такий: Світло прийшло у світ, люди ж більше злюбили темряву, ніж світло,— лихі бо були їхні діла. Бо кожен, хто чинить зло, ненавидить світло, тож і не йде до світла, щоб не виявились діла його» (Йоан, 3, 19-20).

У празник Різдва Христового звичайно обдаровуємо тих, кого ми особливо любимо. Господь також очікує від нас дару у Свято Його Різдва. Він очікує чогось особливішого, а не тільки малозначного подарунку, яким можливо — ми захочемо виправдати себе перед Господом. Та Господь воліє, щоб ми Йому дали нашу неподільну любов, дотримуючись Його заповідей. А це не можливо без любови брата до брата. «Коли, отже, приносиш на жертовник дар твій і там згадаєш, що твій брат має щось на тебе, зостав там перед жертовником твій дар; піди, помирись перше зі своїм братом і тоді прийдеш і принесеш дар твій» (Мт.5, 23).

Яким чудом було б свято Різдва Христового, якщо б серед нас запанувала християнська братня любов! Якщо ж ми нічого не зробили, щоб гідно підготуватись до відзначення празника Христового Різдва, то одне буде найважливіше: здійснити в нашому житті істину правдивої любови брата до брата. Ісус каже, що всі люди є нашими братами і сестрами, то тоді дійсно зможемо сказати з чистим сумлінням, що ми гідно підготувались до святкування празника Христового Різдва, коли серед нас не буде таких, які братів своїх уважають ворогами. І коли це станеться, то тільки тоді наша радість буде такою, як може бути і тоді ми разом з янголами відчуємо присутність Божого Дитяти.

«Бо це та звістка, яку^Ви від початку чули: щоб один одного любити» (1 Йоана 3, 11).

Благаючи Бога Його благословення для Вас усіх, залишаємось Вам віддані у Господі

+ Стефан Архиєпископ-Митрополит Філядельфійський
+ Василь Єпископ Стемфордський
+ Іннокентій Єпископ Чікаґський
+ Роберт Єпископ-Помічник Філядельфійського Архиєпископа

Філядельфія, Стемфорд, Чікаґо
у празник св. Апостола Пилипа, 14 листопада 1981 р.Б.

Поділитися: