Постанови церковних зборів парафії св. Йосафата у Трентоні, 20 лютого, 1977

1. Учасники Зборів висловлюють синівську відданість і складають найщиріші побажання Голові Помісної УКЦеркви Патріярхові Йосифові з нагоди ювілейних днів 85-річчя народин та 60-річчя священства.

2. Учасники Зборів стверджують, що згідно із постановами ІV Архиєпископського Синоду (Арт. 12) літургічною мовою в Церкві св. Йосафата в Трентоні має бути виключно рідна українська мова.

3. Збори стверджують, що нема потреби впроваджувати чужу мову до нашої Церкви, бо для тих, які бажають Богослужень в англійській мові такі Богослуження відправляються в Церкві Пресвятої Марії; при тому слід відмітити, що наші діти ходять до школи, яка є при цій братній Закарпатській Церкві Східнього Обряду.

4. На всякі зміни літургічної мови потрібний є осібний дозвіл Голови Помісної УКЦеркви Патріярха Йосифа

5. Беручи до уваги повищі аргументи учасники Зборів через аклямацію (переважаючою більшість голосів) вирішили, що також у майбутньому будуть стояти на сторожі української мови у нашій Церкві єднаючись із вірними переслідуваної Матірної Церкви в Україні.

* проти цих постанов голосувала тільки одна жінка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>