Постаті св. Йосафата і Слуги Божого Андрея на марках австрійської пошти

З нагоди святкувань 200-ліття заснування української греко-католицької парафії св. Великомучениці Варвари у Відні, крім різних релігійних та мистецьких святкувань, при співучасті трьох українських владик відбулася теж виставка української філателії, влаштована Союзом Українських філателістів Австрії (СУФА). З цієї нагоди австрійський поштовий уряд видав заходами СУФА дві офіційні двомовні марки в графічному оформленні Ергарда Штайнгаґена. Містимо тут відбитку одної спеціяльної поштової двомовної марки, що її вжила під час святкувань у місяці квітні австрійська пошта. На марці зображені постаті св. Йосафата та Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького, взяті з стінопису нещодавно, відновленої церкви св. Варвари у Відні. Це один фрагмент із стінописів, що їх виконав мистець-маляр Святослав Гординський.

Австрійська пошта вже раніше, а саме у 100-ліття канонізації, св. Йосафата в 1967 р. випустила спеціяльну двомовну поштову марку, а тепер вдруге вшановує нашого святого, разом із постаттю Слуги Божого Митрополита Андрея.

Ґратулюємо Союзові Українських Філателістів Австрії за його труди та великі успіхи в ширенні доброго імени Української Церкви, її провідників та народу.

Свіжий номер

1-2(495-496)2023