Посвячення Церкви Всіх Святих в Гамбурзі*

Дня 24. серпня ц.р. відбулася одна з найзамітніших подій в історії української громади в Гамбурзі й околиці. Після 35 років, вія часу другої світової війни та скитання по бараках та інших винайманих приміщеннях, посвячено врочисто в полудневій частині міста Гамбурга українську церкву Всіх Святих. При церкві є й парафіяльні будинки, дуже гарно випосажені.

В обряді посвячення взяли участь три єпископи: Преосвящений Владика Платон, Гільдесгаймський єп. Гайнріх-Марія Янсен і Преосвящений єпископ-помічник єпархії Оснабрюк Карло-Август Зіґель.

Правдоподібно перший раз в історії католицької Церкви в Німеччині співслужили в чині посвячення церкви та в архиєрейській св. Літургії українсько-византійського обряду два німецькі єпископи латинського обряду. Численні представники світської влади, католицькі священики, євангелицькі пастори зі своїм пробством д-ром Лико, душпастирі УАПЦ і Сербської Православної Церкви, церковні товариства і брацтва, представники українських і чужинецьких громадських організацій, українські вірні Гамбурга, Берліна, Оснабрюку, Білєфельду, Гановеру, Скандинавії і Бельгії та вірні німецької парафії св. Хреста з Гамбурґ-Нойґрабен, були зібрані на просторому подвір’ї перед церквою, коли о. декан Леськович привітав 12 сослужачих священиків і єпископів, яким дівчатка у вишиваних сорочках вручили китиці квітів від української церковної громади.

Посвячення церкви, омивання престолу, мировання престолу і мурів храму, окроплення свяченою водою, процесія з мощами св. мучеників і св. Йосафата, запечатання престолу і останні молитви були довершені на переміну єпископами і численними священиками. Співали: невеликий парафіяльний хор і знаний німецький хор «Музіка Сакра» під диригентурою о. декана Франца ван де Берґ, що вивчив гарно українську вимову наших церковно­слов’янських текстів.

Після закінчення обряду посвячення церкви в молитовному й радісному настрої відправлено св. Евхаристію. По відчитанні св. Євангелії Преосвящений Апостольський Екзарх звернувся до вірних українською і німецькою мовами, щоб передусім подякувати всім, що чим-будь допомогли у спорудженні храму Всіх Святих, а відтак, щоб звернути увагу вірним, щоб використали цей храм для поновлення і скріплення релігійного життя поза межами нашої батьківщини. Заохочував також Владика, щоб вірні розпочали в Господі новий етап в житті церковної громади, що розпочався немов би хрещенням і миропомазанням цього храму Божого, що одночасно повинен бути центром соціяльного життя громади.

Хор «Музіка Сакра» своєю інтерпретацією нашої церковної музики скріплював і підносив молитовний настрій, витвореним прекрасним стінописом, намальованим православним сербським монахом Данилом Маруничем, що зображує в копулі Христа Пантократора, а на іконостасі і бічних стінах історію відкуплення людського роду від Старого до Нового Завітів і сцени з історії християнства в Україні.

Сотрудник Церкви Всіх Святих в Гамбурзі

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web