Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Поучення для мирян

Різдвяне Послання владики Юліяна Вороновського Самбірсько-Дрогобицької єпархії деякі миряни в діяспорі читають по кілька разів з великим хвилюванням серця і сльозами радости, бо такі владики допомагають мирянам бути щасливими.

Митрополит Андрей Шептицький у своїй молитві до Пресвятої Богородиці так молився: «Ми ж Твої діти, благослови нас і дай нам усе те, чого нам треба, щоб наше життя могло бути правдиво християнським і бодай трохи щасливим. Благослови нашу Батьківщину, благослови цілий український нарід, благослови всі наші міста й села, благослови всі наші родини, дай їм дочасний добробут та здоров’я, а ще більше Божу благодать і чесноти християнського життя».

Віруючі миряни дякують Божому Провидінню за те, що в наші дні посилає відважних, розумних, талановитих владик , до яких належить єп. Юліян Вороновський, який в часах світового занепаду майже в кожній ділянці життя освічує нам, українцям, путь і додає надії на краще майбутнє нашої Церкви й народу.

В році Родини ми, батьки, вдячні владиці Юліяну за розумні педагогічні поради:

«У вихованні дітей і молоді треба дотримуватися засади, що батьки мають виховувати своїх дітей, а не діти перевиховувати своїх батьків, хоч до думок дітей можна й варто прислухуватись. Основною і найважливішою клітиною суспільства, держави й Церкви є родина. Коли родина здорова, тоді й ціла людська спільнота процвітає. Криза родини є кризою народу, Церкви, цілого людства».

Важлива ця порада для батьків, яких доля змусила виховувати своїх дітей і внуків в умовах діяспори, а саме в країнах американського континенту, де нехристиянська демократія, чуже оточення утруднюють працю батькам, священикам і вчителям різними дивовижними законами 20-го століття. Молодим батькам не раз бракує сили, енергії і знання протиставитися тим законам. На щастя, маємо деяких молодих батьків, які стараються в умовах діяспори виховувати своїх дітей у рідній духовості. Щасти й допоможи їм Боже! Розумні всі ті, які це Послання читають, над ним роздумують і вміють впроваджувати в їхнє щоденне життя. Різдвяне Послання владики Юліяна Вороновського це наче «Поучення дітям» князя Володимира Мономаха 12-го століття.

Романа Хабурська

Поділитися: