Повідомлення декана

Український католицький тижневик «Шлях», ч. 44, із 7 грудня, 1975 р., подав на першій сторінці англомовної частини таке повідомлення: ФІЛАДЕЛЬФІЙСЬКИЙ ДЕКАНАТ ЗВЕРТАЄ УВАГУ МІСЦЕВОГО СВЯЩЕНСТВА В СПРАВІ НЕПРИПИСАНИХ СВЯЩЕНИКІВ

Філядельфія — 21-го листопада Всеч. Монс. Мирослав Харина, декан Філядельфійський, повідомив священиків у філядельфійському деканаті, що священики, яких імена не є поміщені у шематизмі філядельфійської української католицької провінції, візантійського обряду, із 1975 р., офіційному виданні Української Католицької Архиєпархії, не мають канонічної юрисдикції діяти в цій Архиєпархії.

Зі змісту цього повідомлення виходило б, що хрещення, шлюби, або інші священичі дії без адміністраційного оформлення священика, будуть неважними. Це очевидний абсурд.

Не сказано, про кого йдеться. Одначе тому, що якраз в тому часі у Філядельфії була основана парохія св. Архистратига Михаїла із традиційним, Юліянським календарем, можна додумуватися, що якраз це викликало наведене повідомлення і мова тут про о. Л. Любинського.