Появилось англійською мовою «ЗАВІЩАННЯ» Патріярха Йосифа

Заходами Центральної Української Інформаційної Служби у Лондоні, наприкінці 1984 p., вийшла друком цінна праця англійською мовою про Блаженнішого Патріярха Йосифа. Цю працю зредагував і опрацював мґр Степан Олеськів. Слід завважити, що Степан Олеськів належить до молодої генерації, і він провів свою працю професійно і з чуттям. Це підкреслює факт, що світлої пам’яти Патріярх Йосиф, як особа, і його епохальні ідеї були і залишились захоплюючими і зрозумілими також для нашої молодої генерації. Степан Олеськів під тим оглядом не є одиноким, тут можна назвати також молодого мґра Романа Кравця, що є під сучасну пору головою крайової управи Патріярхального руху на Велику Брітанію.

До речі, слід також завважити, що праця С. Олеськова про Патріярха Йосифа в англійській мові не є першою, бо він вже перед тим також написав по-англійському невелику працю про голод на Україні в 1932-33 роках. Праця гарно опрацьована і сперта на джерельних матеріялах, вона дає потрібну інформацію для англомовного читача.

Належить з вдячністю відмітити, що С. Олеськів успішно здійснив нелегку працю. Він переклав з української на англійську мову унікальне і неповторне «Завіщання…» Патріярха Йосифа.

С. Олеськів виконав піонерське клопітке завдання. До цього видання, що нараховує 64 сторінки, крім згаданого «Завіщання…», увійшли: цікава сильветка про Патріярха Йосифа, автором якої є С. Олеськів, заява Львівського Крилосу, промова Святішого Отця Івана Павла II і слово о. Вірінфріда ван Страатена, прощальна промова Ярослава Стецька на поминках після похорону Патріярха Йосифа, кондоленційні листи державних мужів — президента Рональда Реґена і прем’єра Канади Малруні та згадки про смерть Патріярха Йосифа в деякій англомовній пресі. Праця ілюстрована світлинами з похорону і життя Патріярха Йосифа. В загальному, праця надрукована на доброму папері й гарно оформлена.

Звичайно, у праці найважливішим і домінуючим є переклад на англійську мову «Завіщання…» Патріярха Йосифа, який зробив С. Олеськів. Можна було б працю трохи поширити, але, мабуть, редакторові йшлось про те, щоб чимскоріше дати для англомовного читача важливий і цікавий матеріял — документ часу. Можна спокійно сказати, що С. Олеськів добре справився із своїм завданням, а англомовний читач буде йому вдячний за його подарунок неперевершеного документу Патріярха Йосифа, з яким читач буде мати можливість безпосередньо запізнатись.

У супровідному листі Видавництво зазначило, що надрукована праця С. Олеськова розіслана безкоштовно до багатьох чужинців. Праця Степана Олеськова про Блаженнішого Патріярха Йосифа коштує два англійські фунти або три американські доляри. Її можна замовити у видавництві УЦІС в Лондоні:

UCIS 200 Liverpool Rd.
LONDON, N1 ILF, Gr. Britain

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web