Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Появився «Збірник музичних творів на слова Маркіяна Шашкевича»

В часі Шашкевичівських святкувань у Вінніпезі в дні 18 жовтня, якими організатори вшановували 150-річчя від дня смерти поета-відродителя та 100-річчя перенесення тлінних останків поета з Новосілок-Лісних до Львова, ініціятори святкувань використали цю святочну нагоду також, щоб запрезентуватися «Збірником музичних творів на слова Маркіяна Шашкевича», що мав появитися у 180-річчя поета від дня народження, яке припадало в 1991 році. Це ювілейне видання (1811-1991) появилося накладом Інституту-заповідника Маркіяна Шашкевича дещо зі запізненням наслідком припливу нових творів, присвячених Маркіянові. Зараз збірник містить 55 композицій (заплянованих до друку було 28). У збірнику було вміщено 27 композицій, які ніколи не були друковані. Розмір збірника 9 цалів на 12, в твердій оправі зі золотими витисками, крейдяний папір, 362 сторінки друку, враз з папкою приголосників на 24 сторінки. Збірник появився під музичною редакцією Юрія Гнатюка при співпраці редакційної колегії: Микола Колесса, Андрій Гнатишин, Богдан-Юрій Янівський, Сергій Яременко та Михайло Марунчак. До Редакційної ради були запрошені відомі диригенти та музикологи: Роман Андрушків, Євген Вахняк, Ольга Дутко, Василь Кардаш, Володимир Климків, Зиновій Лавришин, д-р Ігор Соневицький, Мирон Федорів.

Над мистецьким оформленням збірника працювали Анна і Рут Мельники та Теодор Баран, який оформив змістовне лоґо збірника. Мовний редактор Ярослав Розумний подбав про мовні нюанси в піснях.

Збірник відкривається портретом поета роботи мистця Романа Коваля та статтею «На пошану Маркіяна Шашкевича у 180-ліття від дня народження» пера Михайла Марунчака, голови Інституту-Заповідника, та вступною редакційною головного редактора. Для англомовного читача є окрема вступна. Головний редактор подбав також, щоб кожний друкований композитор мав належну біографію, як теж, щоб був чіткий показник авторів та творів. Цілісно збірник являється імпозантною книгою, яка надається також на вручення дарунків при святкових нагодах. Змістом і формою цей збірник міг появитися тільки завдяки жертвенності української спільноти, і про це є обширна згадка на окремій сторінці. Ціна збірника 90 долярів. Ті, які замовили збірник із задатком, платять 75 і пересилку з-поза Канади 6.60. Виписувати:

MARKIAN SHASHKEVYCH CENTRE
418 ABERDEEN AVE.
WINNIPEG, MAN.
CANADA R2W 1V7

П.С. Збірник пересилаємо всім, які вплатили найменшу суму, але одночасно просимо всіх відгукнутися з належною оплатою. Щиро вдячні заздалегідь.

Кураторія Інституту-Заповідника

Поділитися: