Празник св. Климента в Римі

Вісті з Риму, грудень 1978

(УПБ). Кожного року празник св. Климента 8 грудня є в українському Римі великою подією. Наш католицький університет є присвячений цьому четвертому з ряду папі, що закінчив своє життя мученичою смертю на нашому Чорноморю в 101 році, як засланець-каторжник.

В сам день св. Климента в п’ятницю Блаженніший Патріярх Йосиф відправив торжественну Св. Літургію в храмі св. Софії при нашому університеті в сослуженні оо. митратів М. Бутринського (Чікаґо), І. Хоми (Рим) і І. Музички (Рим), та отців: Д. Блажейовського, В. Гринишина, Салез., Р. Саби, Салез., Г. Лончини, Студ., дияконував дияк. Е. Небесняк, Салез., співали питомці Малої Семінарії і Колегії св. Софії. Святочну проповідь виголосив о. митр. І. Музичка. Із далекого Чікаґо приїхала група гостей із парохії св. Володимира і Ольги із своїм парохом о. митр. М. Бутринським. Привезли вони в дарі для Блаженнішого цікаву картину пензля артиста-маляра Гури «Блаженніший Йосиф між каторжниками». її вручила делегація парохії по Св. Літургії в родинній атмосфері. Також ця делегація привезла зі собою ікону Богоматері Зарваницької, яку поблагословив Блаженніший для парохії.

В неділю 10 грудня з нагоди празника св. Климента відбувся вже традиційний обід для визначних особистостей Риму, який звичайно влаштовує Блаженніший на вияв вдячности і української гостинности для приятелів нашого народу і зокрема для дипломатичного корпусу при Святій Столиці. Цього року були присутні кардинали: Ф. Шепер, П. Паренте, С. Одді, С. Пінєдолі, К. Бафіле: єпископи: Й. Казорія, Д. Енрічі, В. Рубін, П. Канізіус Ван Лієрде; отці: Аббас Н. Калмелс, о. А. Штіклер, монс. В. Занноні, монс. Г. І. Краге, о. ректор Й. Сарайва Мартінс (Урбаніянського Університету), о. В. Ван Страатен, о. архм. Л. Гузар, Студ., о. В. Гринишин, Салез. о. І. Патрило, ЧСВВ., о. митр. М. Бутринський, о. митр. І. Музичка. Із дипломатичного корпусу при Святій Столиці були амбасадори або представники із таких держав: Чіле, Кореа, Єгипет, Парагвай, Аргентина, Франція, Іспанія, Німеччина (Зах.), Перу, Китай, Вел. Британія, Венецуеля і Канада. Був присутній також д-р К. Снідер, адвокат в беатифікаційному процесі Слуги Божого Митрополита Андрея. Із достойних гостей, кардинал Петро Паренте, що має між українськими священиками стільки своїх вдячних учнів, з яких кількох працюють на УКУ, приніс для Блаженнішого і нашої бібліотеки Деякі із своїх найновіших творів, між ними його відомий сучасний підручник богословії «Богословія Христа», із також дедикацією: «Кардинал Петро Паренте для дорогої Родини своїх українських учнів – на спомин із відданістю для їхнього великого Пастиря». Присутніх привітав Блаженніший короткою промовою, яку подаємо окремо. Промовляли із гостей: кард. Ф. Шепер і амбасадор Чіле, Гектор Різлер Контрерас.

Св. Климент папа лучить західню Церкву із нашою тим, що був для неї апостолом, сьогодні лучить він нашу Церкву і нарід новим пам’ятником в Римі, що йому присвячений, із Петровою скалою, з якою історично лучить її дев’ятнадцять вже століть. Римські святкування в день св. Климента в малій українській громаді символізують цю нашу єдність в одній, святій, соборній і апостольській Церкві.