Пресовий комунікат Крайової Управи Патріярхального Т-ва

Дня 19 травня 1990 року делегація Крайової Управи Українського Патріярхального Товариства США у складі: Рома М. Гайда — голова, Леонід Рудницький — заступник і Володимир Пушкар — член Управи була прийнята на авдієнції Владикою Степаном Суликом, Митрополитом УКЦ у США. Авдієнція відбулася у митрополичій палаті і тривала півтори години. Безпосередньою причиною зустрічі крайової управи з Владикою Митрополитом були справи найновіших подій в Україні, справи т.зв. Чотиристоронньої Комісії, справи легалізації Української Католицької Церкви на Україні.

Владика Митрополит Степан зразу детально поінформував делегацію про працю т.зв. Чотиристоронньої Комісії, якої членом він був, та висловив спостереження про сучасний стан відродження УКЦ в Україні.

Під час авдієнції представники УПТ мали змогу обмінятися думками з Владикою Митрополитом про низку справ і проблем, пов’язаних із сучасним станом УКЦ в Україні, а зокрема слідуючими:

  1. Публічна опінія про працю згаданої Чотиристоронньої Комісії;
  2. наступ РПЦ в Україні й поза її межами проти УКЦ, а особливо проти її легалізації;
  3. участь Апостольської Столиці у процесі легалізації УКЦ в Україні.

Відмічено теж, що помимо статтей Владики Степана про діяльність згаданої Комісії та приявність матеріялів про життя українців-католиків на території СССР, вірні УКЦ у США не є достатньо, а то й мильно, поінформовані про події УКЦ в Україні.

Представники УПТ висловили Владиці Митрополитові своє стурбування перешкодами, що їх РПЦ, у співпраці з деякими колами совєтського уряду, ставить на шляху легалізації УКЦ і заявили готовність Товариства допомогти і присвятити всеціло свої сили змагання за кращу долю УКЦ в Україні. Найважливіша точка зустрічі відносилася до повної піддержки 14 точок Заяви Архиєпископа Стернюка і Владик України. Авдієнцію закінчено спільною молитвою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web