Про телеграму до Святішого Отця

Українці Католики Канади, на свойому історичному Конґресі в днях 28, 29, 30 червня і 1 липня 1968 р. який проходив в Едмонтоні, разом зі своїми Владиками вислали телеграму до Святішого Отця такого змісту:

«Висловлюймо щиру подяку за батьківську прихильність, виявлену протягом нашої історії Апостольським Престолом і особою Вашої Святости. Останнім часом Ви, Ваша Святосте, виявили своїм українським синам прихильність ще й тим, що за Вашим бажанням наш улюблений Верховний Архиєпископ і Кардинал Йосиф Сліпий відвідує нашу Церкву й народ в Канаді. Просимо Вашу Святість оживити наші надії, підтвердити і зміцнити наші надії, нашу готовість працювати для консолідації нашої Церкви й українського народу, підвищуючи Київсько-Галицьке архиєпископство до гідности патріяршого престолу».

Підписали: Митрополит Максим Германюк, Єпископи Ніл Саварин, Ізидор Борецький та Андрій Роборецький; а також Б. Долішний голова Централі, І. Малицька – голова ЛУКЖ, М. Поронюк – голова БУК і М. Антонів – голова УКЮ.

Здається, що по закінченню тріюмфального походу та загального ентузіязму в солідарності з нашим Архипастирем в Канаді, наші Владики в ЗСА разом із католицькими організаціями, спроможуться на подібний історичний акт на чолі з Митрополитом Кир Амброзієм…

Та даремно миряни чекали і чекають …