Промова на святочній академії

Преосвященні Владики, Всесвітліші Отці, Преподобні Сестри, Шановні Гості!

Цією хвилиною та цим врочистим духовним концертом завершили ми першу частину наших поминальних днів — молитву, діючи і пам’ять згадуючи великого Глави і Отця нашої Церкви Блаженнішого Кардинала Йосифа, Великого Ісповідника в першу річницю його відходу у вічність. Ми сповнили великий наш обов’язок супроти нього в цю першу річницю. Обов’язок дітей супроти свого духовного Батька, обов’язок членів Церкви і Народу супроти свого Глави і Пастиря, обов’язок робітників і борців, що остались при початому ним ділі для завершення його зі словами його Завіщання. Цей обов’язок в молитві і духовній призадумі ми сповнили нашою тут присутністю і при допомозі щирих виконавців, які це діло зробили світлим, пам’ятним і для нас будуючим. За цю їхню поміч для звеличення цієї річниці належиться їм наша подяка.

Very special thanks is rightly due here to one of the greatest benefactors of the Ukrainian Church and the Church in Need, to a great friend of the late Josyf Cardinal Slipyj who, from the first moment of his appearance in the free world, was a sincere enthusiast of all the undertakings of His Beatitude, a brave defender of his affairs and ever-ready sympathizer of his plans. To him, who with very deep expression and touching feelings experienced and experiences the passing into eternity of His Beatitude Josyf — to this God’s sent friend and benefactor Father Werenfried van Straaten we extend our very deep gratitude. His written words about His Beatitude Josyf, his treasured brochure ‘Josyf Cardinal Slipyj — an imitation of Christ’ — the life of His Beatitude in various languages, and finally in our Ukrainian language, for which you certainly must place your order right here in Rome by submitting your name and address, is the most beautiful expression of sincere love for a person to whom someone was ready to give his heart. May God bless your great work, Father Werenfried, and may the Lord allow you to be hold that wonderful moment when you can see all those whom you have helped with your Samaritan hand, to see them eventually free and happy and able to thank you personally for your help which, in no small measure aided them in regaining their freedom. Gracious thanks to you, Father Werenfried, from the Ukrainian Church and the Ukrainian people. As is the custom on such occasions, you stand near the entrance to a door with your traditional hat seeking donations for these in need. My dear people, let us give Father Werenfried evidence of our gratitude too, by placing our offering in this hat from which our brothers and sisters in Ukraine have received and continue to receive such great help.

В імені Вас усіх складаю і мою подяку хорові «Прометей» з парафії свв. Володимира і Ольги в Чікаґо, їхньому парохові о. Митратові Маріянові Бутринському за організацію, і диригентам п. Романові Андрушкову і п. Надії Савин за їхній спів в часі поминальних Літургій і Панахиди, за їхній надхненно виконаний концерт. Спасибі Вам за Ваш труд, Вашу жертву і Вашу любов та відданість Покійному Патріярхові.

Дякую панні Юліянні Осінчук за велике мистецьке збагачення цього духовного концерту знаменито виконаних та зінтерпретованих творів клясиків та наших композиторів, дібраних знаменито для цієї поминальної хвилини. Велике від нас признання та подяка!

За своїм давнім звичаєм Отець Веренфрід при таких нагодах стоїть у дверях зі своїм вже традиційним капелюхом на пожертви. Мої дорогі! Отець Ван Страатен є дуже щедрий з українським Народом, отож і ми щедро жертвуймо йому. Даймо доказ нашої вдячности о. Веренфрідові і його Організації нашими щедрими пожертвами в цей капелюх, з якого наші брати і сестри в Україні стільки помочі й сил отримали.           

В практичній побожності Блаженнішого Йосифа і в його богословськім мисленні була все помітна одна прикмета: слава Божа. Він бачив вагомість слів св. Павла — все, що робите, робіть на славу Божу. Він думав, дбав і говорив все про славу Божу, нею вітав кожну нову вістку, нею починав кожне нове діло, нею кінчав кожну днину, кожне переживання, кожну працю. На устах його це слово жило: слава Богу! Не сказав би він інакше сьогодні, коли б був серед нас. Повторю і я його слова на закінчення цієї першої частини наших поминальних днів на його спомин і пам’ять: «Слава на висотах Богу і на землі мир — людям доброї волі! Будь ім’я Господнє благословенне від нині і до віку».

+ Мирослав-Іван

Рим, Домус Пачіс
8 вересня 1985 р.Б.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

6 (476) 2019 2019-6-obkladweb