Промова Патріярха Йосифа, 17 лютого 1980 р. у Римі

Високопреосвященні Владики, світла Громадо!

Великий біограф старини Плютарх сказав менш-більш таке: «Наш день уродин, чи наші великі уродини — то гарна річ, але заслуги нашого життя належать до наших предків».

Слухаючи Ваші щирі побажання, щоб я прожив ще многі літа, слухаючи різні Ваші похвальні вислови про мою довголітню працю, я вдячний Вам за це все, зокрема за Ваші молитви, якими міг стільки видержати в часі моєї каторги і потім стільки зробити по моїм визволенні. Коли сьогодні роздумую над подіями мого життя, мушу сказати, що весь зміст мого життя я завдячую дійсно моїм великим предкам в широкому того слова значенні. Іншими словами — все, що міг зробити для нашого народу і моєї Церкви за більшу половину цього двадцятого століття, все те, за що боровся доброю борнею і віру зберіг та її боронив, за словами св. Павла, завдячую тому, що я син мого великого народу і його великих духовних провідників минулих століть.

Тими моїми предками, за яких прикладом, словами й ідеями я пішов — то великий наш митрополит Рутський, св. Йосафат, о. Маркіян Шашкевич, та останньо мій попередник на львівськім митрополичім престолі і мій духовний вчитель Слуга Божий митрополит Андрей, яких змістом життя і праці було добро свого народу і Церкви. їх заслуга в тому, що я пішов їхніми дорогами праці, жертви, терпінь і боротьби. Це можу сказати сьогодні в цей великий день, коли завершую вісімдесять вісім літ мого життя. Моєю радістю буде, коли ці великі справи, які я перейняв будуть змістом життя і праці Вашого покоління Владик, священиків, монахів, монахинь і мирян.

Дякую Вам за Ваші молитви, побажання і щиру відданість своїй Церкві і свому народові. Ідіть у мандрівку свого життя із тією великою печаттю наших великих предків, що почали великі змагання і будову своєї Помісної Церкви, якої сила і слава є запорукою також і нашої волі, на яку так всі ждемо.

На Вас переходить завдання сповнити їхній заповіт.

Нехай Вас Бог благословить силою свише цей заповіт сповнити!

Ватикан 17 лютого 1980
+ Йосиф Патріярх і Кардинал

Нехай Божа благодать і благословення Господнє буде і перебуває з усіми Вами. Амінь.

Христос Воскрес!

ЙОСИФ Патріярх і Кардинал
і Ієрархія Помісної Української Католицької Церкви

Дано в Римі
при Патріяршому Соборі Св. Софії
в першу неділю Посту, 11/24 лютого 1980 р.Б.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>