Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Промова Патріярха Йосифа на закінчення курсів УКУ

Мої дорогі!

Дякую Милосердному Богові, що Ви щасливо закінчили ці курси при нашому українському католицькому університеті, і я міг Вас благословити на їхнє відкриття і на їхнє закінчення. Радію з цілої душі, дивлячись на таке велике число учасників обох цих курсів — для постійного дияконату і літнього для українознавства. Ця радість не тільки моя, але і нашої Церкви, нашого народу, а зокрема для цього університету, який в цьому році відзначуватиме 20-ліття свого існування. Не були марні старання нашої Церкви і мої труди, щоб здвигнути для Вас і для нашого народу цю твердиню науки в місті Римі. Сотні молодих людей скористали з наукових і виховних благ цієї інституції, за яку стільки століть змагалась наша Церква і яка є нащадком таких славних наших високих церковних шкіл як Києво-Могилянська Академія і Богословська Академія у Львові.

Ви черпали знання зі свого рідного здорового джерела, щоб цього рідного духа взяти зі собою для свого життя і для добра свого народу. В науці, як і в інших здобутках людини, не можна бути самолюбним. Що одержали, дайте другим для нашого розвитку і піднесення.

Радію окремо курсом для постійного дияконату, бо Ви, його учасники, готуєтесь до відповідальної помічної праці нашим священикам, яких число маліє і сили слабнуть, а жниво велике тепер вже і в майбутньому. Ви, кого з Вас Церква вибере для дияконської служби, пам’ятайте слова великого апостола Павла: «Робім добро без утоми; у свою пору, як не підупадемо, жатимемо. Отже, поки маємо час, робімо добро усім, а зокрема братам у вірі» (Гал. 6, 9-10). Це Ваше завдання, і його пізнали Ви тут.

Спасибі всім Професорам за їхній труд, спасибі нашим Сестрам-Василіянкам і Сестрам-Катехиткам св. Анни за їхню велику дбайливість для Вас і Вашого курсу. Спасибі Вам, що прибули, жертвували свій труд і час, щоб пізнати великі Божі діла тут, в Римі, сліди наших батьків в цьому Вічному Місті і свою рідну минувшину, щоб творити для своєї батьківщини нову й вільну майбутність.

«Благодать Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з духом нашим» (Фил. 4,23).

Благословення Господнє на Вас!

Рим, дня 23 липня 1983

+Йосиф
Патріярх і Кардинал

 * * * 

… Патріярхат, видіння Ваших віруючих душ, стався для Вас вже живою дійсністю. Таким він для Вас хай залишиться в майбутньому! Моліться, як дотепер, за Патріярха Києво-галицького і всієї Руси, а в майбутньому — хай і безіменного чи невідомого. Прийде час, коли Всемогучий Господь пошле його нашій Церкві і об’явить його ім’я. Але наш Патріярхат існує! За ним вже чотириста років змагань, за ним сім років дійсности, перед ним тільки визнання Апостольського Римського Престолу.

+ ЙОСИФ Патріярх і Кардинал

Поділитися:

Популярні статті