«Прощаємо першого серед нас мирянина»

Цей некролог був надрукований в листопадовому числі. У друкарні покладено фото бл.п. Олександра Фаріона і ним закрито три рядки тексту. Вибачаємось за цей недогляд і повністю ще раз містимо цей некролог.

29 вересня 1990 р. упокоївся у Бозі після довгої і затяжної недуги видатний мирянський діяч і співзасновник парафії свв. Володимира й Ольги в Чікаґо, лікар, д-р Олександер Фаріон. Нижче містимо біографічну нотатку про Покійного та прощальне слово під час Панахиди д-ра Василя Маркуся. Похорон відбувся 2 жовтня, очолений Преосв. Владикою Іннокентієм Лотоцьким та Митрофорним Протоієреєм Маріяном Бутринським в асисті духовенства парафії свв. Володимира й Ольги. Похований бл. пам. д-р О. Фаріон на цвинтарі св. отця Миколая біля Батьків Івана і Катерини Фаріонів.

Фаріон Олсксандср, лікар-громадянн, церковний і громадський діяч, народився 24 жовтня 1916 р. в с. Пакість-Нагірне, пов. Мостиська, Галичина. Гімназію закінчив у Перемишлі в 1934 р. Медицину студіював у Львівському Університеті, а закінчив у Медичному Інституті у Львові (1941 p.). В 1940-43 pp. працював асистентом при катедрах топографічної анатомії і дитячої хірургії та ортопедії у Львові.

В 1943-45 pp. був лікарем-хірургом при українській дивізії «Галичина» та учасником бою під Бродами. Після війни працював таборовим лікарем у Ді-Пі таборі Кляґенфурт-Віллях, Австрія, в 1946-47 pp. з рамени Українського Допомогового Комітету в одній із лікарень Риму. У 1947 р. емігрував до Арґентіни, де працював професійно. В 1959 р. переселився на постійно до Чікаго, де провадив приватну лікарську практику.

Був активним у Медичній Громаді у Львові, як її голова, а потім був членом управи Українського Лікарського Товариства Північної Америки.

З 1960 р. зокрема діяльний в церковно-громадському житті в Чікаго, як довголітній голова парафіяльної ради собору свв. Володимира й Ольги. За його головування парафія збудувала свій собор, культурний осередок та стала динамічною одиницею в Українській Католицькій Церкві. Фаріон був відомий як меценат на церковні та культурні цілі.

Помер 29 вересня 1990 р. в Чікаго, США.

П. П.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web