Протокол загальних зборів греко-католиків церковної громади села Боржавське Виноградівського району Закарпатської области

Порядок денний загальних зборів, які відбулися 1 листопада 1992 року біля церкви після недільного Богослуження, слідуючий:

  1. Питання про ієрархічну приналежність Мукачівської греко-католицької єпархії.
  2. Питання про ієрархічну приналежність греко-католицької церковної громади села Боржавське.

Всі виступаючі одностайно підтверджували, що як Закарпатська Мукачівська єпархія, так і греко-католицька церковна громада села Боржавське повинні мати святу церковну єдність з Римським Престолом в ієрархічній структурі з Києво-Галицькою Митрополією, яку Синод Єпископів Греко-католицької Церкви України в травні (16-31) 1992 року одноголосно затвердив як основу Греко-католицького Патріярхату України.

Греко-католики села Боржавське бажають мати святу церковну єдність разом з усіма греко-католиками, що у всій Україні, бо, за твердженням першого будителя закарпатських русинів-українців, визначного греко-католицького священика, письменника і поета Олександра Духновича, вони є з ними ОДНА ВІРА, ОДИН ОБРЯД і ОДНА МОВА, бо, як писав Духнович до галичан, що «за горами, то наші, не чужі, і Карпати вічно не розлучать нас».

Сьогодні вже Карпати не розлучують нас, а Українська Держава гарантує нам церковну і народню єдність. Ми дуже і свято впевнені, що й Апостольська Столиця не розлучить нас від цієї святої церковної єдности з нашими братами по вірі і по крові.

Між виступаючими попросив слово член громади Тимофій Іван. Він сказав: «Я буду голосувати так, як і всі — за церковну єдність, але я боюся, що настане розкол єпархії». На це йому відповіли присутні спільним голосом: «Розкол зависить не від нас, хто виступає за єдність, той виступає проти розколу. За розкол хай відповідають перед Богом ті, що виступають не за єдність, а за роздроблювання».

Під час голосування всі присутні підняли руки за святу церковну єдність зі всіма греко-католиками, що у всій Україні. Проти цієї єдности руку ніхто не піднімав.

с. Боржавське, 1 листопада 1992 року

Підписи членів церковної громади:

Костак Михайло — голова громади,
Костак Юрій, Гнетило Іван, Маргітич Андрій

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web