Приготування до ювілею 1000-ліття Хрещення Руси-України для чужинців

(УПБ, Рим) — У своїм листі з нагоди нашої підготовки до ювілею хрещення Руси-України, Папа Іван Павло II закликав усі християнські Церкви світу прилучитися до нашої всенародньої подяки за цю благодать народження у Христі. Папа писав так: «З таким приязним проголошенням прегарного відзначення пам’яти Вашого Ювілею із гарячою заохотою до побожної молитви звертаємося до всіх Церков і християнських спільнот, з якими не втішаємося ще повним єднанням, але яких нас усіх сполучає єдиний Христос. Щоб таки наші думки і мислі — очевидно, ідучи слідом за Христом, що послав своїх апостолів «аж до краю землі» — полинули тепер у святу країну «Русь», яка тисяча років тому прийняла євангелію і охрестилася! З подивом і любов’ю увійдім у його духа: віри, підкреслюємо, духа молитви й постійного піддавання себе Божому Провидінню».

Цей ювілей, отже, не є подією виключно нашою. Він належить до цілого християнського світу, бо ним збагачується духовно вся Христова Церква в радості й благодаренні. Ідучи за тією думкою, Український Католицький Університет ім. св. Климента Папи в Римі зробив заклик до всіх середніх шкіл і ліцеїв у Римі й окрузі Ляціо, щоб їхні учні враз із своїми батьками прибували на св. Літургію до собору Святої Софії і в цей спосіб молилися з нами за нашу Церкву й нарід, знайомилися із нашою історією, обрядом, духовістю і нашою сучасною долею в Україні й у світі на поселеннях. Окрім Літургії з проповідями на відповідні теми будуть також інформації для присутніх про нашу Церкву на такі питання: що таке католицтво і православ’я; Україна за царських часів під Росією; українські поселення по світі; присутність українців у Римі.

Такі зустрічі зі середньошкільною молоддю в Римі відбуватимуться кожної другої неділі, починаючи від 13 листопада 1983 р до 29 квітня 1984 р.

Варто б по країнах нашого поселення зробити подібні кроки, щоб приготування до нашого Ювілею було духовною подією всіх наших братів во Христі.