Привіт другій сесії Патріяршого Собору Української Греко-Католицької Церкви

У днях 13-30 серпня у Львові

Блаженіший наш Патріярше,
Високопреосвященні Владики
Високопреподобні Отці, Преподобні Сестри,
Дорогі Делегати і Гості.

Слава Ісусу Христу!

Дякую Господеві Всемогучому. що дозволив мені діждати такої великої радости і чести: вітати Вас від зорганізованого мирянського руху нашої Церква у діаспорі, від УКРАЇНСЬКОГО ПАТРІЯРХАЛЬНОГО СВІТОВОГО ОБ’ЄДНАННЯ.

У ньому зорганізовані миряни УГКЦеркви. розкидані лихою долею по всіх континентах, але безумовно вірш Церкві й вірі отців наших. 35 років тому почули ми з радістю голос нашого Патріярха. Йосифа Сліпого, чудом врятованого із неволі безбожників. щоб сповняв недослідимі заміри Божі. У синівській любові і послусі з’єдналися ми під його батьківським проводом, щоб здійснити його клич «ЗА ЄДНІСТЬ ЦЕРКВИ І НАРОДУ».

Це Блаженіший Патріярх Йосиф. Богом даний нам провідник, впевняв нас. що нам. мирянам, призначена окрема роля в розвитку нашої, тоді поневоленої Церкви та завершенні Її структури патріяршим устроєм. Ми сприйняли глибоко його слова: «Я буду таким патріярхом. яким ви будете народом». Згідно з його поученнями розвиток нашої Церкви впродовж історії був овочем не лише труду Єрархії та Духовенства, але й «християнської дозрілої свідомости мирян, отого духовного стада, довіреного їх пастирському служінню». Він скріплював нас у свідомості цієї нашої великої відповідальности, заохочував до дії, до гідної співпраці з нашим Духовним Проводом, для воскресення та розвитку нашої, тоді ще поневоленої та многостраждальної Церкви.

З великою радістю прийняли ми вістку, що ця сесія Патріяршого Собору присвячена вповні питанням мирянства, за взірцем численних таких нарад та сесій у всій Вселенській Церкві. Президія УПСО, стараючись дати і наш вклад у це велике діло, влаштувала разом із Краєвою Управою Українського Патріярхального Товариства США спільну підготовчу конференцію на тему: «Роля мирян у Церкві» при кінці травня цього року, в Ню Гановер, Ню-Джерзі, США.

Матеріяли цієї Конференції, видані окремою книжкою, знайдете у своїх робочих течках. У наших доповідях ми старалися проаналізувати та висвітлити проблеми нашого мирянства та його місця в нашій Церкві з якнайрізнородніших точок погляду й сподіємося, що наша праця знайде Вашу належну увагу та причиниться до успіху нашого спільного великого діла: першої такої в нашій історії Соборової Сесії, присвяченої виключно справами мирянства.

Ми віримо, що у висліді сьогоднішних наших спільних нарад, миряни та мирянські організації піднімуться до ще повноціннішого членства УГКЦ та дістануть ще кращу нагоду причинитися до розвитку нашої Церкви. їм дозволить ще успішніше працювати свідомість їх прав та відповідальностей, як теж глибше зрозуміння та прихильність зі сторони Церковного Проводу. Ця скріплена співпраця й довір’я дозволить їм ще краще використовувати свої, Богом дані таланти та вміння на славу Божу та на ріст нашої відроджуваної Помісної Церкви.

Президія УПСО закликає з цього місця мирян нашої Церкви, як в Україні, так і в діяспорі ставати в ряди зорганізованого мирянського руху, для активнішої праці у Христовому Винограднику. У повній пошані до нашого Духовенства і Єрархії, ми готові співпрацювати з ними для нової, посиленої євангелізації та духовного відродження нашої Церкви та всього народу, де б не жили його сини і дочки. Ми теж готові стати до спільного змагання для здійснення замірів Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького, нового з’єднання всіх українців у Свято-Володимирському Хрещенні. Щоб за бажанням небесного Спасителя, «всі були одно» і разом прославляли Його Святе Ім’я.

Бажаємо цій другій сесії Патріяршого Собору особливого благословення та помочі Святого Духа і найкращих успіхів нарад.

За Президію УПСО:
Василь Колодчин, голова.