Привіт Патріярха Мирослава-Івана

Високопреосвященному Владиці Володимирові Стернюкові
Містоблюстителеві і Правлячому Архиєреєві Галицької Митрополії

і всім Владикам, Священикам, Ченцям і Черницям
та Вірним Помісної Української Греко-католицької Церкви
Львів — Україна

Дорогі в Христі Браття і Сестри!

Беручи участь у торжественній Божественній Літургії в нашому Соборі св. Юра, у давньому храмі наших львівських єпископів і митрополитів, скажете з глибокою радістю: «Господи, добре нам тут бути!» (Мт. 17, 4). Справді добре, коли після 44 літ ви зійшлись у тому Божому домі, про що не могли й мріяти короткий час тому. Переслідувані ворогами, ховаючись, наче які злочинці, по лісах, полянах, щоб без перешкоди молитися Богові, ви тепер своїм власним очам на вірите, що все могло так скоро змінитися.

Той Господь, до Якого ви серед тих переслідувань прибігали, перед Яким плакали й просили допомогти, вивів вас, як колись своїх трьох апостолів: Петра, Якова й Івана, щоб показати їм свою Божу всемогутню силу на те, щоб вони, видячи Його славу, зрозуміли, що Його страждання й смерть були добровільно взяті на себе задля спасіння всього людства. Щоб їх з дітей Божого гніву зробити дітьми Божими і наслідниками Царства Небесного.

Вас, дорогі в Христі Браття й Сестри, Господь привів до нашого храму також у свято Переображення, щоб переконати вас, що той Спаситель, до якого ви так щиро молились, що заради віри в Нього та й Церкви, Ним основаної, ви стільки літ терпіли, є правдивим всемогутнім Богом, який може вчинити все, що тільки захоче! Хто ще тому 8 місяців назад міг сподіватись, що ви будете стояти тут, у храмі святого Юра, який був замкнений та якого стерегли і до нього не впускали нікого. А Він без насилля, без боротьби відчинив вам двері й впровадив до нього, щоб у день Переображення Господнього ви могли подякувати Йому за це справжнє чудо Божої всемогутности.

Тому дякуйте Йому щиро з цілого серця, подібно як тоді, коли просили про Його допомогу. Хто знає, що майбутнє принесе, але коли матимете віру в Його всемогутню силу й Його безмежну любов до вас, вірних синів і дочок Його, нічого не буде так важкого чи неможливого, чого б Він вам не вчинив, щоб винагородити вашу віру в Нього. Цим відданням храму св. Юра в день празника Переображення Господь доказує вірність своїх слів: «Просіть і дасться вам, шукайте й знайдете, стукайте й відчинять вам» (Мт. 7, 8-11). Тільки нам не можна переставати молитися і просити, доказуючи нашу вдячність і нашу любов до Нього, який стільки добра вчинив нам і так печаливо опікувався вами у час переслідувань. Будьмо вдячні за те, що повернув нам нашу Українську Католицьку Церкву, яка, наче найкраща мати, опікувалася вами. Вона дбала про всіх наших вірних, не тільки про їхні душі, навчаючи слова Божого, приносячи Безкровну жертву, роблячи дітьми Божими в Тайні Хрещення й Миропомазання та звільняючи від гріхів у св. Сповіді, але стараючись про науку, зберігала звичаї, обичаї, пісню й загалом українську культуру. Працюйте щиро, щоб усі наші брати повернули до правдивої Церкви, яку оснував Христос, відкупив своїми стражданнями й своєю кривавою смертю на хресті. Оновлюйтесь духово й самі в Тайні Сповіді й приймайте Божу поживу Господа Христа у Пресвятій^ Євхаристії, бо таким способом станете Його Божими дітьми й найкраще подякуєте Йому за все те добро, що Він зробив.

В сьогоднішній радісний день веселіться й славіть Того, хто вам його приготовив — Господа і Бога нашого Ісуса Христа. Тож хай доброму Богові у Пресвятій Тройці буде слава за все, навіть за ті переслідування за віру, бо ними Він бажав нас очистити, як очищується золото в огні, де всі домішки спалюються. Так Він, предобрий, спалював усі наші гріхи й провини, щоб ми дійсно стали Його правдивими синами. Я радію з вами вашими теперішніми радощами, подібно як сумував з вами у ваших недолях, переслідуваннях, коли ви, наче перші християни, ховались, щоб до Бога молитись. Хоч не можу бути з вами тілом, щоб разом радіти вашим щастям, та духом і молитвою я все з вами. Дальше молю Його, доброго Спасителя, щоб благословив вас усіх, кріпив у вірі й надії на Нього та щоб хоронив перед гріхом. Щоб у своєму милосерді дозволив поступати в добрі, святості й любові Бога та ближнього, як довго житимете тут, на землі.

Благословення всемогутнього Бога Отця, Сина і Святого Духа хай зійде на вас усіх і перебуває назавжди. Амінь.

+ Мирослав-І. Кардинал Любачівський
Дано в Римі, при храмі Жировицької Богоматері і святих мучеників Сергія і Вакха

у празник Переображення Господа нашого Ісуса Христа 6/19 серпня 1990 р.Б.

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web