Привітання для Патріярха Йосифа від Українського Патріярхального Світового Об’єднання

Ваше Блаженство!

В імені українських католицьких мирян, зорганізованих в Українському Патріярхальному Світовому Об’єднанні, маю велику честь привітати Ваше Блаженство з нагоди 91-ших Уродин та 20-ліття приїзду до Риму з совєтської неволі й керування звідти Помісною Українською Католицькою Церквою. Бажаємо Вашому Блаженству з тієї нагоди доброго здоров’я та многих і благих літ життя!

Ми вдячні Вашому Блаженству за те, що показали нам ясний шлях нашої Церкви у майбутнє. Сьогодні, коли на Рідних Землях ворог нищить нашу святу віру, тоді Церква на поселеннях мусить відважно виступити в обороні Церкви в Україні й заступитися за неї; мусить боронити її право на свобідне існування й розвиток; мусить теж репрезентувати її перед цілим світом.

Ваше Блаженство показали нам ясно, як це треба робити, як треба обстоювати її права на помісність, як змагатися за патріярші права для Києво-Галицької Церкви. Вона здобула собі повне право на патріяршу гідність, за яку ми стараємося вже майже 400 років, а яку нам відмовляють з чисто людських та політичних причин.

І ми заявляємо сьогодні в імені українських мирян в цілій діяспорі, що будемо далі вірно піддержувати змагання Вашого Блаженства за гідне місце в світі для нашої страждальної Церкви, за її помісні права й патріярхат. Заявляємо нашу вірність ідеалам, що їх Ваше Блаженство так чітко нам з’ясували. Заявляємо найвищу пошану, відданість та синівську любов до Вашої Достойної Особи. Заявляємо, що будемо просити в Бога помочі для здійснення тих ідеалів. На Многая Літа, Блаженніший Владико!

Богдан І. Лончина

Рим, 6 лютого 1983 р.