Привітання для владики І. Мартиняка під час інсталяції

Високопреосвященні і Дорогі Владико!

Як препозит нашої катедральної греко-католицької капітули у Перемишлі, вітаю Вас у нашому княжому городі Перемишлі, у так радісний для нас усіх день Вашої інсталяції на владичий престіл Перемишльської єпархії, яка протягом 45 літ була осирочена.

Вправді, наша велика радість дуже пригашена, бо мимо волі Святішого Отця й рішення найвищої влади церковної у Польщі, щоб ця урочиста інсталяція відбулася у нашій бувшій греко-католицькій катедрі, де протягом 160 літ відправляли наші владики, Ви, Високопреосвященний Владико, з відомих причин є змушені відбути свою торжественну інсталяцію не у своїй, але чужій, позиченій, катедрі.

Це напевно для Вас, Дорогий Владико,і нас всіх дуже боляче. Але дяка Всевишньому за все, бо й ця жертва, цей наш спільний хрест є Всевишньому, а також нам всім на щось потрібний. І тому, мимо смутку і болю, вітаю Вас, Високопреосвященний і Дорогий Владико, дуже сердечно і в міру можливостей радісно в імені цілої нашої капітули й своїм власнім і бажаю Вам дуже багато Божих ласк, щоб Ви, при Божій помочі, якнайкраще виповнили свій, так дуже престижний, але рівночасно й так дуже відповідальний перед Богом, яким є уряд Владики Ординарія нашої Перемишльської єпархії.

Бажаю Вам, Дорогий Владико, щоб Ви якнайбільше діяли на Божу славу й на добро Христової Церкви, а також і на добро нашої Помісної Церкви й нашого многостраждального народу.

Буде Вам, Дорогий Владико, напевно потрібна й людська поміч, а головно наших дорогих отців і нашої капітули, яка вже довгі століття помагала нашим владикам своєю радою. Тому ми, члени капітули, крилошани, обіцяємо цю поміч святою молитвою і радою.

Бажаю Вам, Дорогий Владико, багато, багато успіхів у Вашій архиєрейській послузі для наших вірних і про це все буду просити Всевишнього у своїх молитвах.

Поручаю Вас опіці Пречистої Діви Марії, опікунці священиків, щоб Вам вимолювала у Свого Сина потрібні для Вас ласки. Амінь.

Препозит Перемишльської капітули
о. митр. Степан Дзюбина,

Перемишль, 13 квітня 1991 року

 * * * 

Високопреподобний Отче Владико!

По майже півстолітті маємо змогу, як вірні Української Католицької Церкви міста Перемишля, привітати Вас як Єпископа Ординарія Перемишльської єпархії.

Хай буде благословенне Провидіння по всяк час, за це, що сьогодні можемо разом з Вами, Отче Владико, переживати Вашу інсталяцію, хоч не в своїй святині. Майже 50 років розпинано нашу Церкву, як Христа, але вона при волі Божій, як Христос, воскресала. Воскресала по страшних муках, по злочинах, яких люди допускалися на людях. Воскресала на могилах замучених наших єпископів, священиків та вірних.

Радіємо, що Провидіння Боже привернуло нам нашу греко-католицьку єпархію та поставило на її чолі Преосвященного, достойного Владику Івана. На Вас, Дорогий Отче Владико, ми довго ждали і сьогодні в присутності достойників Церкви та вірних Ви, Отче, станете нашим добрим пастирем — до чого покликав Вас Святіший Отець Папа Іван-Павло ІІ.

Ми віримо, достойний Отче Владико, що в недовгому часі Ви однак увійдете у мури нашої катедральної святині, святині імени Святого Івана Хрестителя, якою майже 200 років володіли наші єпископи.

Хай Всевишній береже Вас, Дорогий Отче Владико, перед судьбою Ваших попередників. Наші гарячі молитви, опіка і поміч Божа буде з Вами, вона буде зливати на Вас всякі ласки, благословення, що ми всі, вірні Української Греко-католицької Церкви, так щиро Вам бажаємо.

Надіємося, що Всевишній надхне людей, які так ворожо до нас ставляться, і вони схаменуться, зрозуміють, що Бог є один для всіх, які мають право молитися у своїх святинях і визнавати Його у своєму обряді.

Бажаємо Вам, Отче Владико, кріпкого здоров’я, витривалости в так великій для нас усіх справі.

Прийміть, Отче, оцей скромний подарунок від вірних Перемишльської парафії.

«Христос Воскрес!»

Михайло Гук
Член Церковної ради Перемишльської парафії

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web