Привітання Голови УПСО проф. Зеленого

До Хвальної Президії Крайового З’їзду
Делегатів Українського Патріярхального Т-ва в Америці

Слава Ісусу Христу!

Хвальна Президіє!
ВШановні Пані і Панове Делегати!

Прошу прийняти від мене, як голови УПСО, та діючої Президії на терені Европи, вислови щирого привітання з приводу Вашого З’їзду та побажання гарних успіхів у Ваших нарадах, які відбуваються у 18-ліття визволення Блаженнішого Патріярха Йосифа та у 18-ліття нині вже історичного внеску Блаженнішого, щоб нашій героїчній УКЦеркві надати Патріярхальний устрій (11 жовтня 1963р.). Ця дата стала вихідною точкою праці патріярхальних Т-в, які кілька літ пізніше були зорганізовані у всіх країнах нашого поселення. В одних країнах ця праця розвивалася добре, в інших, після першого захоплення, меншала або поволі заникала, залежно від місцевих обставин та праці наших владик, священиків, мирян.

Патріярхальна справа — це справа цілої нашої діяспори, цілого Божого люду, а не тільки самого Блаженнішого Йосифа, як це дехто бажав би бачити, щоб цим способом оправдати себе, щоб у цей спосіб заспокоїти свою совість, яка домагається звіту на користь нашої Матері-Церкви в Україні та її Дочок на поселеннях. А який буде цей звіт?

Над цим Ви, Вельмишановні Делегати, самі застановіться саме на Вашім З’їзді. Вправді нинішнє положення нашої Церкви дещо покращало, тяглість Львівської Митрополії запевнено, признано Синодальний устрій, хоч з певними застереженнями, нашій Помісній УКЦеркві, а навіть до певної міри признано право вибирати кандидатів на опорожнені владичі престоли — то все таки ми не можемо і не сміємо цим вдоволятись, а дальше працювати в напрямі здійснення Патріярхального устрою нашої Церкви, далі поширювати, поглиблювати, популяризувати серед широких кіл нашого громадянства цю ідею, щоб остаточно зникли всі ті, що стоять осторонь цієї праці або навіть ставляться до неї неприхильно, а часом навіть ворожо. Це сліпці, які шукають дороги. Допоможім їм і направляймо їх на правильний шлях нашою відданою і щирою працею.

Ви, Вельмишановні Делегати, можете Вашим поведенням, Вашою працею, жертвенністю й послідовністю у великій мірі причинитися до унормалізовання і покращання відносин у нас. Це необхідне для поширення і поглиблення патріярхальної ідеї.

Перед нами, в недалекому майбутньому, черговий з’їзд делегатів Українського Патріярхального Світового Об’єднання — вже четвертий з черги. Тим З’їздом закінчимо перший період нашої праці, який справедливо можна буде назвати «штурм унд дранґ» періодом. Цей період праці за нами. Нині обставини дещо змінились, і до цих змінених обставин слід пристосувати і нашу працю, яка повинна бути обдуманою, розважною і цілеспрямованою в користь нашої Матірної Церкви та її Дочок у різних країнах нашого поселення.

Саме над тим слід було б Вам, Вельмишановні Делегати, дещо застановитись і підготовити певні напрямні нашої праці на найближчі роки.

А далі вже тепер нам слід задуматися над наміченням кандидатів до нової президії та Головної Ради УПСО на найближчі роки. На черговий З’їзд Делегатів УПСО слід нам приїхати підготованими і мати хоч би скромний, але виразний плян праці на найближчі роки, беручи під увагу дещо змінені обставини та реальні можливості їх здійснення.

Бажаю Вельмишановній Президії і Вам, ВПоважні Пані і Панове Делегати Патріярхальних Т-в гарних, змістовних і успішних нарад.

Залишаюсь з Христовим привітом П.Зелений, голова

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web