Привітання Патріярха Йосифа

Слава Ісусу Христу!

Рим, дня 2 січня 1984 року

До Хвальної Управи і Високоповажаних Членів Релігійного Товариства «СВЯТА СОФІЯ» у Філядельфії, Па, США

Хвальна Управо, Високоповажані Пані і Панове!

З немалою радістю пишу цього листа-привіт для Вас з нагоди 10-ліття існування Товариства «Свята Софія» в Америці. Половина часу моєї волі була посвячена для того, щоб добути для нашої Церкви і Народу український католицький університет, придбати центр для українських паломників у Римі, зібрати у власну обитель у Римі розсипаних по світі монахів-Студитів, яких відновив мій попередник Слуга Божий Митрополит Андрей, створити по світі в найбільших українських поселеннях центри нашої науки. Друга половина мого часу на волі посвячена була, щоб для всіх цих здобутків забезпечити легальну й фінансову базу. Для цього створив я Товариство «Свята Софія», яке враз із римською централею вже має за собою десять літ праці. Нелегкої праці, жертвенної праці одиниць, що відчули на собі відповідальність те почате діло зберегти, забезпечити і передати дальшим поколінням.

Американське Товариство Св. Софії відіграло і відіграє першу ролю в цих моїх плянах. Дякуючи її відданим і пильним Членам воно здобуло в Америці дві Філії УКУ і придбало вже сьогодні мільйоновий постійний Патріярший Фонд, яким починає забезпечувати потреби патріярших надбань у Римі й на наших поселеннях. Скільки коштувало це труду, журби і старань — один Бог знає. Один Бог винагородить це також, бо людська вдячність така обмежена і скромна. Вдячною Вашому Товариству є наша Церква, наш Нарід, сотні молоді, що вже скористали з цих патріярших надбань, тисячі осіб-жертводавців, що могли через Ваше Товариство своїми пожертвами бути співбудівничими цього великого діла.

Вдячний я Вам, що за моїм покликом, Ви віддано пішли і, незважаючи на прикрощі й труднощі, це велике діло, поставлене в статуті Товариства, підняли, жертвенно продовжуєте і з Божим благословенням завершуєте. Вдячні будуть Вам покоління, для яких Ви це зробили.

Нехай Всещедрий наш Господь прийме цей Ваш труд з моїх рук, що його прийняли Ви з такою готовістю йому служити і благословить Вас усім добром!

Щасливих Вам Свят і Нового Року!
Благогловення Господнє на Вас!
Христос рождається!

+ Йосиф, Патріярх і Кардинал

* * * 

Запрошення святкування – 10-річчя «Святої Софії»
релігійного Товариства українців-католиків, США Філядельфія,
14 квітня 1984 р. в домі Св. Софії,
при 7911 Whitewood Road Philadelphia, PA 19117

О год 3-ій дня

ПРОГРАМА:

Відкриття

Святочна промова — о. д-р Іван Дацько (секретар їх Святости Патріярха Йосифа)

Свята Софія — перше десятиріччя — д-р Романа Навроцька

Філії УКУ — Науково-педагогічна діяльністть — проф. Леонід Рудницький

«Голос української діяспори» — з радіопередачі на Україну

Вшанування працівників Патріяршого Фонду

* * *

Прийняття — товариська зустріч Програму веде д-р Юрій Старосольський